Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert javasolnátok az alábbi régi laptopra?

Figyelt kérdés
Toshiba Satellite, CPU 1,73 GHz, 1,5 GB RAM, 100 GB merevlemez.

2023. aug. 6. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Én XP-t tennék rá.

Az egy dolog, hogy elvileg a Win7 is futna rajta, de gyakorlatban már fizikailag el van öregedve a vas, nem bír már annyit, mint amikor megvetted.

Pl. nekem volt egy laptopom, amin újonnan simán ment a Titan Quest max grafikán. 2 évig használtam, aztán kaptam egy masszív asztali PC-t, és azt nyúztam 3 évig. Akkor rábukkantam a szekrény mélyén az akkor már 5 éves laptopra, újraraktam rajta ugyanazt a Wint, és a nosztalgiából a Titan Questet is rátettem. Minimum grafikán is laggolt, és nagyon küszködött a gép, melegedett mint állat, stb.

Szóval én a körülményekre való tekintettel az XP-re voksolok.

2023. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ, hogy mire akarod használni. Ha retrozgatni, akkor valszeg egy XP-vel jársz a legjobban. Ha nem akarsz játszani, akkor megmerném kockáztatni, hogy egy Linuxxal. Ha internetre akarsz vele menni, akkor viszont az Xp-t el kell felejteni mindenképp, nem csak veszélyes, és instabil, de amin megy az XP, azon megy a win10 is. A driverek okozhatnak problémát.
2023. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én régi laptopon Linux Mintet használok. Nem vagyok ITs, sose használtam korábban Linuxot, de nagyon hasonlít a felülete a Windowshoz.

Régi Windowst nem éri meg használni, mert biztonsági frissítések már nincsenek azokra és - ahogyan 2-es is írja - driver-hiány is probléma lehet.

2023. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább valami Linuxra gondoltam, csak abból is sok van, nem tudom melyiket lenne érdemes.
2023. aug. 6. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát azt én sem tudom, utoljára iskolában használtam Linuxot, és az nem ma volt. Neked kell eldönteni, hogy mit akarsz, szerintem a Linux teljesen oké, ha nem akarsz játszani. Valami linuxos forumon biztos segítenek is neked. Amúgy szerintem a win10 sem lenne probléma, nem lenne lassabb, mint egy XP, sőt. Az embereknek már súlyosan csal a memóriája azzal kapcsolatban, hogy milyen is volt az. :D (tetves lassú)
2023. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Coreinfo-val nézd meg mit tud a procid. Ha nem 64 bites vagy nem ismeri az NX utasítást akkor max win7x32 mehet rá. (10 nem)

2GB alatt úgyis csak 32 lehetséges.

2023. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

32 bites gépre debian mehet (linuxok közül). Ha 64 bites, akkor pl. mint, vagy lubuntu


win10 1,5GB rammal teljesen esélytelen, nem vágom miért gondolják itt, hogy gyorsabb lenne mint egy XP.

2023. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"amin megy az XP, azon megy a win10 is"

Hát nagyon nem. :D Gépigény tekintetében sem azonos a kettő közel sem, és van köztük kb 15 év. Nem tudom te hol élsz...


Amúgy én is inkább Linuxot ajánlatnék. Bár ez a gép minden tekintetben egy őskövület már, tehát csodát ne várj. De azért tehetsz egy próbát.

MX Linuxból van még 32 bites változtat. Mindenképp az XFCE-t válaszd.

[link]


Vagy Peppermint. Még ők is adnak ki 32 biteset.

[link]

2023. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. XP van rajta (igaz nincs aktiválva), de rendszeresen lehal vele. Az is lehet hogy hardveres a probléma. Komoly dolgokra nem tervezem használni már. Teszek egy próbát a Linuxal.
2023. aug. 6. 23:35
 10/10 A kérdező kommentje:
MX Linuxot tettem rá. Ég és föld a különbség az XP-hez képest. Így most teljesen jól használható böngészésre, videonézésre, zenehallgatásra. Egyszer nem halt le azóta és még csak nem is melegszik annyira.
2023. aug. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!