Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Totál kezdő vagyok! Magyarul...

Totál kezdő vagyok! Magyarul felolvasó programot keresek, amit lementhetek a gépre, 2 oldalt is felolvas. Chrome van, de az eddig találtak vagy csak pár sort olvasnak fel, vagy nem ingyenes vagy Drive kell hozzá (nem tudom ez mi)?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2023. jún. 20. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

eSpeak:

[link]

ezen alapul az NVDA képernyőfelolvasó:

[link]


vagy a az eSpeak egy modernebb, frissített változata, az eSpeakNG:

[link]

64 bites Windowsra a legújabb telepítő:

[link] releases/download/1.51/espeak-ng-X64.msi

2023. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megnézem.
2023. jún. 20. 17:22
 3/12 A kérdező kommentje:
Letöltöttem az eSpeak-ot. Hogyan fogja felolvasni a szöveget? Mit szükséges tennem, megnyitnom? (Pdf) Köszi.
2023. jún. 20. 17:28
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez regisztrációhoz kötött? Ingyenes? : [link]
2023. jún. 20. 17:30
 5/12 A kérdező kommentje:
hol lehet az NVDA folyamatosan beszélő hangját kikapcsolni? Bármire megy a kurzor, azonnal felolvassa.
2023. jún. 20. 17:35
 6/12 anonim ***** válasza:

#3: "Letöltöttem az eSpeak-ot. Hogyan fogja felolvasni a szöveget? Mit szükséges tennem, megnyitnom?"

Telepítés után, 64 bites Windowyss alatt alapértelmezetten a

C:\Program Files (x86)\eSpeak

könyvtárba telepíti, ahol a

TTSApp.exe

állományt megnyitva kapsz egy szöveg bevitelére és annak felolvasására alkalmas grafikus alkalmazást

[link]

a Speak gombra kattintva felolvas, a "Save to .wav" gombra kattintva .wav fájlba ment.


#4: Ingyenes, nyílt forrású és nincs regisztrációhoz kötve.

Telepítés után a

C:\Program Files\eSpeak NG

könyvtárba települ és az espeak-ng.exe parancssoros programmal lehet felolvastatni a szöveget, vagy elmenteni fájlba.


Bővebben:

[link]


#5: Írtam: az NVDA egy képernyőfelolvasó. Arra szolgál, hogy a képernyőn történő dolgokat felolvassa.

Kilépéshez használd a tálcán levő értesítési területen az NVDA ikonját - jobb klikk rajta majd Kilépés menüpont.

Vagy Insert + q billentyű.

2023. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még egy ingyenes (bár nem nyílt forrású) lehetőség (kicsit több funkcionalitással bír, elvileg képed PDF-et is megnyitni, nagy, online szövegfelolvasó-szolgáltatásokat használni és magyar nyelvű a kezelőfelülete):

[link]

ha feltelepítetted az eSpeak-et, akkor a program SAPI5 fülén belül tudod kiválasztani az azzal feltelepített nyelvi modulokat:

[link]

2023. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Word beépített felolvasója miért nem jó ?
2023. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A Wordben nem találtam ilyet.

A gépemen volt valami, amivel könyvet tudtam olvasni és az hangosan is felolvasta, de valahogy sikerült törölnöm és nem emlékszem a nevére. Valamilyen pdf olvasó volt.

Megnézem később a többit is.

Köszönöm szépen.

2023. jún. 21. 01:09
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: Lehet, hogy régebbi Word-je van:

"A Felolvasás funkció csak az Office 2019, Office 2021, és a Microsoft 365 termékhez érhető el."

[link]

2023. jún. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!