Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS!! Véletlenül leformáztam...

SOS!! Véletlenül leformáztam az egyik merevlemezemet. Tele volt sok képekkel, videókkal, dokumentumokkal és egyéb adatokkal. 1 TB-os. Van valamilyen ingyenes program, amivel vissza tudnám vonni és visszaszerezni az adatokat?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, de amit találtam, az csak korlátozottan engedi visszaállítani az adatokat egy bizonyos adatmennyiségig. Van valami alternatíva, ami nem korlátoz?

Légyszi segítsetek. Nagyon kétségbe vagyok esve. :'(



2023. jún. 19. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, valószínű hogy ez sem fog mindent visszaállítani de legalább egy részét a fontos adataidnak visszanyerheted. [link]
2023. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Recuva
2023. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sikerült találnom egy programot, azzal sokmindent vissza tudtam állítani. Több óráig futott az elemzés. Nemtudom pontosan mekkora helyet foglaltak előtte a fontosabb adatok, de szerintem nem 100%-os a visszaállítás. Nekem úgy tűnik mintha valami még hiányozna, pedig a formázás óta nem írtam semmit arra a HDD-re, ami felülírhatta volna.


Megnézem azt a Recuva-t is, hátha talál még valamit.

2023. jún. 20. 10:40
 5/10 Alex Fly ***** válasza:

Visszaállítod a biztonsági másolatodból. Egyszerűbb, mint adathelreállítókkal szórakozni...

Egyébként a Recuva tényleg jó, ezen kívül a GetDataBack-ról is jókat hallottam.

2023. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Véletlenül leformáztam az egyik merevlemezemet"

Ez egyébként véletlenül hogy jött össze?

2023. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Jó kérdés, én magam sem értem, hogy lehettem ilyen figyelmetlen. Kapkodtam és valahogy összekevertem a Windows lemezkezelőben a PenDrive-ot a D:\ meghajtóval, mivel már eleve elegem volt abból PenDrive-ból, mert előtte szarakodott és szerintem nagy valószínűséggel haldoklik is. Próbáltam másik gépben és amikor bedugtam, nem figyeltem a meghajtó betűjelet... Azt hittem az asztal sarkát harapom rögtön, mikor rájöttem, hogy nem a jó meghajtót formáztam...


Azóta lefuttattam több programot is:

Hetman Partition Recovery, Recuva, PhotoRec.


A fontosabb adatok nagy részét sikerült visszanyernem, de gyanítom hogy nem 100%-ukat.


És természetesen biztonsági másolat nem volt, vagy legalább is nem mindegyik adatról... De szerintem venni fogok egy külső HDD-t és arra lementek majd mindent, hogy ne csak egy példány legyen.

2023. jún. 21. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt láttad egyébként, hogy az ikonja is tök másmilyen?
2023. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem volt más ikonja. Lemezkezelőből formáztam.
2023. jún. 22. 15:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Aucs.
2023. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!