Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van nagyon pontos magasságmérő...

Pszicho88 kérdése:

Van nagyon pontos magasságmérő alkalmazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az imént próbáltam ki egy magasságmérő alkalmazást, de sajnos nem jól mérte a magasságot, ugyanis az emeletről lejőve is ugyanannyit mutatott, hiába frissítettem rá és mért újra. Amire szükségem lenne, hogy 10 dm pontosságú függőleges magasságmérést is tudjon végezni, de legalább méteres mérést. Mobiltelefonon szeretnék mérni. Szükséges ezekhez a mérésekhez internetelérés?


Milyen programot tudnátok ajánlani, ami lehetőleg ingyenes?


Köszönöm.



2023. jún. 13. 19:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a 10 centis pontosság annyira nem szükséges, de azért jó lenne méteren, fél méteren belül maradni. Viszonylag nagyobb területen keresek valamit, ami egy omlás közvetlen közelében van, vagy magában az omlás törmeléke alatt. Az a probléma, hogy ez egy erdőben van ez a pont, így a környékén nem tudom milyen pontos magasságot tudnék a környékről mondani. Nincs errefelé kilátó és semmi olyan támpont.
2023. jún. 13. 21:47
 12/23 A kérdező kommentje:

Láttam a neten egy ilyen kis készüléket, vagy áramkört, amit elvileg be lehet építeni valamiféle eszközbe is.


[link]


Érti valaki, hogyan lehetne ezt megbuherálni, hogy jó legyen?

Ez már nekem is magas. :)

2023. jún. 13. 21:58
 13/23 anonim ***** válasza:

#12: A mellékelt adatlapban:

[link]

írják a részleteket: I2C és SPI buszokon kommunikál a mikrovezérlővel/számítógéppel.


A magasságot az így szerzett nyomásértékből (és hőmérsékletből) lehet számolni:

[link]

2023. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Garmin kézi GPS-ekből válassz olyat amiben van barometrikus magasságmérõ. De azért ez sem 1m pontosságú.
2023. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"írják a részleteket: I2C és SPI buszokon kommunikál a mikrovezérlővel/számítógéppel."


Köszönöm a segítséged, így már értem. Azaz pl egy laptokba is be lehetne építeni ezt a chipet és akkor működne a helyszínen?



"Garmin kézi GPS-ekből válassz olyat amiben van barometrikus magasságmérõ. De azért ez sem 1m pontosságú."


Köszönöm. Nézegettem ilyen kézi GPS -t jó megoldás lenne ez is, csak nem olcsó mulatság és amire nekem kéne kissé drága. Legjobb lenne egy ilyen ismerős, akinek van és elhívni, hogy segítsen belőni egy pontot.

2023. jún. 14. 13:10
 16/23 anonim ***** válasza:

"Azaz pl egy laptokba is be lehetne építeni ezt a chipet és akkor működne a helyszínen?"

Mezei konzumer laptopba/számítógépbe aligha, nincs "szabad" I2C-interfésze.


Vagy USB-I2C-adapter kell - például egy ilyen:

[link]

vagy egy olyan "egylapkás" számtógép, amin van I2C interfészt tartalmazó port - például GPIO - ilyen például a Raspberry Pi

2023. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Olcsó és pontos megoldást együtt biztos nem fogsz találni.


A legolcsóbb megoldás ha az arra sétáló Pista bácsit megkéred hogy mondjon egy tized méter pontos magasságot. Csapjon a hasára és cserébe meghívod egy sörre... :)

2023. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Talán a túra GPS a legolcsóbb a maga 2 méter eltérésű pontosságával. Túrás csoportokban gondoltam meghívni valakit kifejezetten erre a célra, úgy hogy fizetem az útját szerintem korrekt és még mindig a megolcsóbb megoldás lenne. :)
2023. jún. 14. 13:53
 19/23 anonim ***** válasza:
Állítólag a sima (telefonos) gps-ek horizontálisan 3m, vertikálisan 5m pontosságúak. Ez nem elég?
2023. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Elégnek elég, arra a célra amire használják őket. Tudni szerettem volna van e ennél jobb megoldás, ami elérhető is, de nincs.
2023. jún. 15. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!