Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az Endeavour...

Mi a véleményetek az Endeavour OS-ről? Próbáltátok már? (Arch változat)

Figyelt kérdés
Láttam, hogy nagyon magas rangja van a Distrowatch-on, ezért kíváncsiságból feltettem. Nekem úgy tűnik, hogy sokkal közelebb áll a sima Arch-hoz, mint pl. a Manjaro, viszont rendelkezik elég jó telepítővel, és a közössége is normálisnak tűnik.

2023. jún. 3. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én pár napig használgattam, igazából kiugróan pozitív vagy negatív véleményt nem tudok mondani róla. Megy, teszi a dolgát, alapvetően nem volt vele gondom. De a rolling disztróknál általában úgyis hosszabb távon, tehát minimum fél-egy év alatt jönnek ki a hibák, a gyakori frissítések miatt.

Alapvetően én is azt gondolom, hogy ez a disztró tulajdonképpen egy telepítővel+néhány extrával megáldott Arch, de ez jól is van így. A Manjaro szerintem kicsit tévúton jár.

2023. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SIDLER22 ***** válasza:
Én egy rövid ideig a Manjaro és az eredeti Arch között használtam ezt a rendszert. Lényegében egy Arch rendszer a Calamares grafikus telepítővel és kiválaszthatod, hogy az Endeavour OS ökoszisztémájából miket szeretnél felhasználni. Le tudod tölteni a témát vagy előre összerakott program csomagokat... De például ha nem telepítesz semmilyen Endeavour OS-hez köthető csomagot a rendszerre akkor a neofetch az Arch linuxként fogja érzékelni a rendszert.
2023. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a legjobb Arch alapú Linux, amit próbáltam. Stabil volt nagyon, sokkal gyorsabb a Linux Mint-nél (tudom, az meg debian alapú)! Manjarónál sokkal stabilabb! Semmi hiba nem jött elő. Csak engem zavar a rolling kiadás, ha lenne nem rolling, akkor ez lenne az elsődleges rendszer. (nem akarok foglalkozni naponta a frissítéssel, rémálom)
2023. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!