Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne azt megoldani,...

Jozsoo kérdése:

Hogy lehetne azt megoldani, hogy különböző helyekről összegyűjtött zenék, egy lejátszási lista, közel egyforma hangerővel hangozzanak el a lejátszásukkor? Most van amelyik szinte ordít, a másikat meg alig hallani.Van valami konverter,vagy akármi?

Figyelt kérdés

2023. máj. 26. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ezzel foglalkozó egyik nyílt, non-invazív megoldás a ReplayGain:

[link]

ennek két része van: egyrészt számonként meg kell vizsgálni a zenék hangerejét és a szükséges erősítési/halkítási szintet el kell helyezni a számok metainformációi között; másrészt lejátszáskor a lejátszóprogram az első részben elhelyezett metainformációk alapján erősíti/halkítja a szám hangerejét.


Ilyen technológiát - annak mind két részét - ismerő lejátszóprogram például a foobar2000:

[link]

2023. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez biztosan jó megoldás, de én olyasmire gondoltam ahol nem nekem kell minden-egyes számnál beállítgatni, hogy mennyivel csökkentse vagy növelje a hangerőt, hanem automatikusan egy szintre hozza össze valamennyit.

A lejátszás egy party hangszórón történne, azon nem tudom milyen lejátszóprogram fut.

2023. máj. 27. 05:23
 3/3 anonim ***** válasza:

"nem nekem kell minden-egyes számnál beállítgatni, hogy mennyivel csökkentse vagy növelje a hangerőt"

A Replaygain első része pont ezt végzi el: végigellenőrzi az összes számot, és az összes metaadataiban elhelyezi a hangosítás vagy halkítás szükséges mértékét.


"A lejátszás egy party hangszórón történne, azon nem tudom milyen lejátszóprogram fut."

Azon elég valószínű, hogy olyan szoftver fit, ami nem ismeri a Replaygain-t.


Akkor marad az invazív, állományt módosító megoldás: hangszerkesztő programban megnyitod a fájlt, normalizálod adott szintre a hangerejét és elmented/kiexportálod más névvel (hogy ne kavarodjon össze az eredeti állománnyal).


Ilyen hangszerkesztő program az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Audacity:

[link]

abban a hangerő normalizálására az Hatás -> Hangerő és tömörítés --> Hangosság normalizálása menüpont

[link]

szolgál.


Ha több állományon akarod ezt az effektet alkalmazni, akkor készíthetsz makrót:

[link]


Ha nem ijedsz meg egy kis parancssortól alternatívának ott van az ugyancsak ingyenes, nyílt forrású, multiplatform FFMPEG:

[link]

abban is kivitelezhető ez (RMS Normalization, Loudness Normalization részek az érdekesek főleg):

[link]

2023. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!