Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 201-ben lehet cella...

Excel 201-ben lehet cella szín alapján a tartalmát (idő) egy másik cellában úgy összeadni, hogy ha eléri az érték a 24-et, ne 1, hanem 25el folytatódjón a számolás?

Figyelt kérdés

Rátaláltam a "Kutools" kiegészítőre, amivel a cella színe (sőt, cellán belül a betű színe) alapján működik az összeadás, egyetlen bajon (na jó két bajom) van vele.


Az első, hogy fizetős.

Jó volna ha ingyen is megoldaná az Excel, mert nice to have kategória, és nem hoz hasznot, amiért érdemes volna nem kevés pénzért (49$) megvenni a Kutools-t.


Másrészt amint eléri az összeadott érték a 24-et, nem 25el, hanem 1-el folyt5atja. Nyilván, mivel ó:pp formátumról van szó, és hát ritkán van 25 óra egy napban.

Nekem viszont össze kellene adnia, és nem 24óránként nullázni.

Ez mondjuk a Kutools nélkül is így van az Excelben.


Tudom ez így két kérdés egy kérdésben.

Viszont ha tudnátok segíteni, nagyon hálás volnék érte.

Köszönöm előre is. :)



2022. aug. 21. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen Excel 2010 -ről van szó, nem 201 ről :)
2022. aug. 21. 20:30
 2/6 anonim ***** válasza:
írd meg VBA-ban.
2022. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Meg is írnám, ha tudnám. :(

De nem tudom sajnos.


nincs egyszerűbb módja?

2022. aug. 21. 21:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, ez gyors volt :(


Any other views?

2022. aug. 21. 22:14
 6/6 fjns válasza:

Szia, a problémádnak azzal a részével foglalkoztam kicsit, hogy az időadatokban az óra 0-tól 23-ig, vagy a 24-et átlépve jelenik meg a cellákban...


Rengeteg időformátum van, közülük négyet említenék meg: Idő/13:30:55 (A),Idő/37:30:55 (B), Egyéni/ó:pp:mm (C), Egyéni/[ó]:pp:mm (D). Az A-val és a C-vel jelölt formátumok 23-ig számolják az órát, a B és a D pedig a 24 után is. Ugyanez vonatkozik a műveletekre is, így az összeadásra is.

2010-es Excelem nincs, van viszont egy alig használt gépemen egy 2003-as, és azon az előbb leírtak igazak, valószínűleg a 2010-esben is ugyanígy van.


Ha mégis ragaszkodsz ahhoz, hogy a 0-tól 23-ig számolós formátumban levő adatokat kell összeadni úgy, hogy az összegben viszont a 24 és a nála nagyobb órák is megjelenjenek, akkor is van megoldás a problémádra VBA nélkül is.

Ha az időadatok az A oszlopban vannak, akkor három szabad oszlopban az ÓRA(Ax), PERCEK(Ax), MPERC(Ax) képletekkel szétválasztjuk az órákat, perceket, másodperceket, és mindhárom plusz oszlopban összeadjuk az adatokat. Ha például ez a három oszlop a H, az I és a J, illetve az órák, a percek és a másodpercek összege a 25-ös sorban található (H25, I25, J25), akkor a következő képlettel kapjuk az időadatoknak a számodra megfelelő formátumú összegét:

=ÖSSZEFŰZ(SZÖVEG(H25+INT((I25+INT(J25/60))/60);"0");":";JOBB(ÖSSZEFŰZ("0";SZÖVEG(MARADÉK(I25+INT(J25/60);60);"0"));2);":";JOBB(ÖSSZEFŰZ("0";SZÖVEG(MARADÉK(J25;60);"0"));2))

2022. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!