Ez normális hogy nincs elindítva semmi és a win 11 3,5 gb-ot használ 4-ből?
Ott rendszerfrissítés mehet a háttérben.
Feladatkezelőben, a Részletek fülön rendezd memóriafoglalás szerint a futó folyamatokat.
Vagy a Gépházban a Frissítés és Biztonság résznél nem települ éppen frissítés?
Ha nincs futó folyamat ami foglal, akkor talán az előtöltés (Superfetch/Sysmain) telíti meg a memóriát.
Ez a szolgáltatás a gyakran használt (de éppen nem futó) programokat a memóriában tartja, így az elindításukat gyorsítja.
Ha elindítod az Erőforrás-figyelőt, akkor a Memória fül alján látható színes csíkon láthatod sötétkékkel a készenlétbe helyezett memóriaterületet, amit gyorsítótárazásra használ a rendszer (zöld a futó programok és folyamatok által éppen használt, a világoskék pedig a teljesen szabad memóriaterület, a szürke mondjuk hibás-inkompatibilis memóriamodulra utal, esetleg túl nagyra állított integrált videomemória miatt ekkora, a narancs csak fájl másolás közben szokott nőni)
Bár az sem kizárt, hogy illesztőprogram hiba miatti memóriaszivárgás okozza a foglalást. (ezt a rendszerindulás utáni folyamatos memóriatelítődés jelzi)
LAN/WLAN/audio eszköz illesztőprogramjának (driver-nek) a hibája szokott a leggyakrabban ilyet csinálni. (a frissítése rendszerint megoldja)
Ha elindítod a RAMMap programot, ez kategorizálja, hogy mi foglalja a memóriát:
(ha a Paged/Nonpaged Pool elemek GBájtos méretűek, akkor ez a gond)
1. Process private + Shareable = futó programok/rendszerfolyamatok által használt memória (ezt kapod, ha Feladatkezelőben összeadod a futó programok memóriamennyiségeit)
2. Mapped file = futó programok/folyamatok fájljainak memóriában tárolt "másolata" (írt/olvasott program- és adatfájlok tartalma)
3. Paged + Nonpaged pool = virtuális memóriakezelés, ha magas (1GB fölött) azt gyakran hibás driver memóriaszivárgása okozza.
Egyébként rendszer újraindítást próbáltál már? (nem ki-bekapcsolást)
A Windows 8-10-11 rendszerek ugyanis már alapértelmezetten használják a gyors rendszerindítás funkciót, amivel ki-bekapcsoláskor nem állnak le (és nem indulnak újra) rendszerfolyamatok, hanem kikapcsoláskor hibernálódik a rendszerállapot és ott folytatódik, ahol abbamaradt. (ezzel sokat nyernek a rendszerindulási időn)
Viszont ezzel le lett spórolva a rendszer leállás-újraindulás, vagyis egy idő után hibák lépnek fel és újra kell indítani a rendszert, hogy minden rendszerfolyamat alapállapotba álljon. (jellemzően havonta úgyis van egy nagyobb rendszerfrissítés, ami miatt újra fog indulni a rendszer, de ha napi sok órát használják sokféle programmal, és még készenléti/alvó állapotba is kerül, akkor hamarabb is jelentkezhetnek problémák, főleg a hardvereszközöket kezelő illesztőprogramok újraindítására lehet szükség)
Sajnos a látottak alapján most nincs egyéb ötletem.
Megj.:
Mondanám, hogy próbálj ki Win10-et, de csak kicsit lenne jobb a helyzet:
(itt egy kis laptop, Windows 10-zel)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!