Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy SSD/HDD egyik partícióját...

Egy SSD/HDD egyik partícióját hogyan tehetem bootolhatóvá telepítés nélkül?

Figyelt kérdés

Linux live rendszert szeretnék indítani pendrive nélkül, a gépben lévő SSD egyik 4 GB-os partíciójáról.

Tehát az lenne a cél, hogy akárhányszor indítom, csak a memóriába töltődjön be, mint pendrive-ról.

Valamint nem kell, hogy feldobja indításkor, hogy erről a partícióról is lehet bootolni, elég ha a biosból kiválasztható.


2022. febr. 13. 18:49
 1/6 Vortrex ***** válasza:

Ez így nem okés, egy eszköznek csak egy boot szektora van. Ha ugyanarról a lemezről szeretnél több rendszert bootolni, akkor előbb egy bootloader kell kialakítanod a lemezen, egy GRUB-ot vagy hasonlót.

Szerintem erre a célra egy, ahogy te is írtad, egy pendrive a legalkalmasabb. A helyedben inkább vennék egy filléres pendrive-ot a tescobol, minthogy belenyúljak a gép boot-jába, mert abból káosz lesz.

2022. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egy külső vinyó tokkal oldottam meg ezt a problémát, usb-vel csatlkazotatva a gépre úgy funckionál, mint egy pendrive. Utána satára kötve arról bootol.
2022. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van felesleges pendrive bőven, azt akartam elkerülni, hogy mindig csatlakoztatni kelljen.


"egy eszköznek csak egy boot szektora van"

Na ez nem volt tiszta nekem. Köszi! :)


Akkor végül is beállíthatom választhatónak a bootloaderben, csak mondjuk 1 mp-es várakozási idővel, hogy ne zavarjon.

2022. febr. 13. 19:11
 4/6 A kérdező kommentje:

UEFI esetén ez egyszerűbb, mint gondoltam. :D

Létrehoztam egy 4GB-os FAT32 partíciót az SSD-n, rámásoltam a Rufus-szal készített pendrive tartalmát.

Restart - F8 - "UEFI OS" néven indítható. :D

2022. febr. 13. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

4. Tokeletes. Mar le se irom :)


"egy eszköznek csak egy boot szektora van" - ezt az mbr hianyossagot is megoldja az efi.

2022. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pontosítok: Rufus sem kell.

Az .iso-t közvetlenül ki lehet csomagolni az üres partícióra és kész, bootolható! :)

Legalább is az Ubuntu ISO esetén működik, mert eleve tartalmaz mindent, amire szükség van.

2022. febr. 14. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!