Miért viszonyulnak ellenségesen oly sokan a metaverzum létrehozásával és fejlesztésével kapcsolatban?
Elsősorban nem a kétes hírű Facebook vezette metaverzumra gondolok, hanem úgy összességében a metaverzumra.
Azt veszem észre, hogy elég sokan, még a tech- őrültek/zsenik is viszolyogva fogadják a metaverzumot, pedig szerintem sok lehetőség van benne. Főleg, ha megint kitör egy járvány a jövőben, és otthoni/online oktatásra, munkavégzésre kell majd átállni.
1. Alapvetően az emberekben van egy természetes ódzkodás az újtól, az ismeretlentől.
2. Amire ráerősítenek eddigi negatív tapasztalataink a jelenlegi proto-metaverzumokkal kapcsolatban (elidegenedés, cancel culture, "bekockulás", adatvédelmi botrányok,...)
3. És még ide vehetjük a cyberpunk-művek dísztópiáit.
Ez a dolog már 10 éve is létezett. Second Life a neve, azt hiszem, még mindig létezik.
Szerintem a metaverzum nem old meg valós problémát, csak a használjunk blockchaint mindenre is után már kellett valami új.
Én nem vagyok feltétlen ellene, de teljesen nyilvánvaló, hogy ha ez tényleg tökéletes, a valósággal összetéveszthető szintre jut, akkor emberek sokasága nem akar visszatérni a való életbe. Gondolj csak bele hány embernek milyen sivár, ingerszegény az élete, vagy akár hány embernek nincs lehetősége minőségi szexhez jutnia (bár ez utóbbi probléma már most is létezik pornófüggőség formájában). Igen, lehet mondani, hogy az emberek minden újtól félnek, az autóktól is féltek régen. Nem tudjuk, majd kiderül. Nyilvánvaló, hogy ahogy hozzáférhető több és több eszköz, amivel menekülni lehet a valóságtól, egyre kevesebb és kevesebb embernek lesz kedve itt maradni.
Én is elgondolkoztam, tudna-e valaki olyan alternatív valóságot mutatni, amit ha az agyam tökéletes valósághűnek fogad el, ott maradnék-e inkább? A válaszom abszolút igen, pedig van egy csomó jó dolog az életemben, de el tudom képzelni, hogy olyan határtalan izgalmat, érdekességet látok, ami mellett a való élet labdába sem rúg. Na most akkor mit mondjon erre a Borsodi cigánygyerek az utolsó házban a sártenger közepén?
Szóval izgalmasak az új fejlesztések, de lesznek itt más jellegű kihívások, mentális betegségek.
A fejlődést nem lehet megállítani, simán el tudom képzelni, hogy unokáink nem fogják megkülönböztetni a való életét a virtuális valóságtól és az álmoktól.
Nekem az a problémám vele,hogy a társadalomnak csak egy pici rétege tudja majd "élvezni" minden lehetőségét.
Jellemzően akiknek nem kell ott lenniük (bárhol ahol dolgozni kell) reggel bezuttyannak a székbe aztán onnan müködnek.
A pék meg a kőmüves ezt nem tehetimeg.
Így a társadalaom rétegekre szakad. Lesznek akiket lenéznek mert melóznak.
Lesz az elit aki a otthon lobálja.
Aztán mi van ha beüt a kaksi és ott vagy metaszemélyiség nélkül.
Mi kell hogy a részese legyél?
Gyakorlatilag a gondolataidat is látni fogja valaki= gondolat rendőrség.
Egy rossz gondolat és kibasznak rendszerből aztán majd jól éhen döglesz. Sőt igazából egy rabszolga voltál aki az életben maradásért (metában maradásért) küzdött.
Függőséget okozhat ha egy álom világban élsz. És a valodi pedig elmegy meletted. Ha pék vagy akkor egyszercsak jön a számla amit ha nem fizetsz akkor viszlát meta. Es mit fog csinálni a függő...elárulom:nem dolgozni. Bármit,hogy újjra a részese legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!