Játékos PC-n milyen Linuxot érdemes kipróbálnom (config leírásban)?
Fogalmam sincs, hogy hogyan működnek a Linux disztribúciók, egyenlőre sok jót hallottam róluk és talán a jövőben kipróbálnám valamelyiket. Nem akarok már egy újabb Windows terméket megvenni, még ha valamennyire a teljesítmény rovására is fog menni, inkább áttérnék egy ingyenes, de hasonlóan jó teljesítményű rendszerre.
Melyiket tudnátok ajánlani? Steamen sokat játszik, ez mellett jóformán internetezek, zenét hallgatok, streameket nézek, mondhatni átlagos felhasználó vagyok. Dolgozni nem dolgozok semmilyen programmal (egyenlőre).
GPU: Sapphire Radeon RX 5700 XT
CPU: AMD Ryzen 5 5600x
MB: MSI Mag B550 Tomahawk
RAM: G.SKILL Aegis 16GB DDR4 3200 Mhz
PSU: FSP Raider 550W 80+ Silver
Semelyiket. Ha a Steam hivatalos statisztikáit meglesed, 1% aki Linux-ot használ, nem véletlen.
Ha annyira ragaszkodsz a legális Win-hez, pár ezresért kapsz kulcsot, aztán emg van oldva, legálisan.
Jah. Aztán honnan tudom, hogy pár ezresért egy tényleg legális kulcsot kapok, nem egy mutyizottat?
A Microsoft honlapján a Windows 10 Home 45 ezer forintba kerül.
nehéz kérdés
előszőr nézzük a statisztikákat:
lentebb ha rányomsz az OS Version-ra, akkor lenyílik és láthatod, kb. melyik linux népszerű a steam kérdőív szerint
egy másik, linux gamingel foglalkozó oldal szerint:
steam sokáig az ubuntut preferálta, aztán steam deck óta arch linuxra térnek át (az új steam os-ük, ami nem jelent még meg)
arch linuxot nem ajánlom, mivel nem kezdő barát, viszont van egy rakás arch linuxra épülő, ami felhasználó barátabb pl. manjaro
egy másik fontos oldal: [link]
ha van olyan játék, ami neked fontos, de úgy van listázva, hogy nem igazán használható, jobban jársz egy olcsó windowsal
8-as vagyok
Elfelejtettem a Linux fajtáját leírni. Mivel a Steam illetve a Valve újabban az Arch linuxot preferálja így azt ajánlanám, hogy kezd egy Arch alapokon fekvő könyebben kezelhető linuxal pl. Arcolinux (személyes kedvencem), EndeavourOS vagy Manjaro.
1; A Linux nem hasonlít a Windowsra. Szerencsére. Semmiben. Abszolút semmiben. Szóval készülj arra, hogy teljesen más logika szerint kell dolgoznod vele.
2; Nagyon sok játéknak van ugyan elérése Linuxra is, de legtöbbször egy komaptibilitási réteggel (Wine például), ennek köszönhetően jobban igénybe veszi a hardvert. Másrészt a legfrissebb kiadásoknak gyakran nincs Linuxos verziója.
3; Örülök, hogy kíváncsi vagy. Jó tanács: először ne játszani akarj. Lakd be, ismerd meg, legyél tisztában az előnyeivel, hátrányaival, jó és rossz tulajdonságaival. Mert vannak neki.
4; Ne félj kérdezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!