Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu help valaki? Elöször...

Ubuntu help valaki? Elöször is arra kérek mindenkit, h ne röhögjön a kérdésen, szóval mindig windowst használtam most viszont szügségem van a linuxra.

Figyelt kérdés
Letöltöttem az ubuntut ahol az volt írva, h : "merevlemezre is telepíthető az Ubuntu, akár Windowson belülről, a meglévő operációs rendszer mellé is. " Ezt most hogy kell érteni nekem win7-em van 64-bites szóval felrakom az ubintut a win7-re és utána megmarad a windows op-rendszernek, és az ubuntut ugy inditom el és használom mint pl. egy alkalmazást vagy programot a start menüből?
2010. szept. 4. 00:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"ugy inditom el és használom mint pl. egy alkalmazást vagy programot a start menüből?"

Ha ez a kérdés felmerül, nem vagy tisztában az operációs rendszer fogalmával.


egy partíción nem lehet két operációs rendszer!

már csak azért sem, mert az ubuntu más fájlrendszert használ, amit a vindóz nem lát.


vindózon belülröl inkább ilyesmire gondolj: [link]

2010. szept. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat.
2010. szept. 4. 11:08
 13/17 anonim ***** válasza:

"egy partíción nem lehet két operációs rendszer!"

Ez alapjában igaz, de az Ubuntu tud ilyet, erre vonatkozott a kérdés.

2010. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha csak ismerkedni, kiprobálni szeretnéd - Wubi , egy általad kiválasztott mapába telepíti a linuxot a win 'megsértése' nélkül, és könnyen el is távolítható.

[link]


[link]


[link]

2010. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm ilyesmire gondoltam ez nagyon f@sza :) ,de csak egy kérdés win7 64-bitem van jelenthet ez neki gondot?
2010. szept. 4. 18:20
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is 64 bites Win7 mellett használom a Wubit, és semmi gond.
2010. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor kipróbálom.
2010. szept. 4. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!