Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu help valaki? Elöször...

Ubuntu help valaki? Elöször is arra kérek mindenkit, h ne röhögjön a kérdésen, szóval mindig windowst használtam most viszont szügségem van a linuxra.

Figyelt kérdés
Letöltöttem az ubuntut ahol az volt írva, h : "merevlemezre is telepíthető az Ubuntu, akár Windowson belülről, a meglévő operációs rendszer mellé is. " Ezt most hogy kell érteni nekem win7-em van 64-bites szóval felrakom az ubintut a win7-re és utána megmarad a windows op-rendszernek, és az ubuntut ugy inditom el és használom mint pl. egy alkalmazást vagy programot a start menüből?
2010. szept. 4. 00:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nemtom, én nem Windows-on belülre telepítettem, nekem mindig teljesen volt fenn. A számítógép ugyanis képes egyszerre több operációs rendszert is kezelni, ha felrakod az Ubuntut, majd minden induláskor kiválaszthatod, azt akarsz-e bootolni, vagy Windows-t. Ehhez csak annyit kell tenni hogy egy kicsit átszabod a partíciókat, pl lecsippenetesz darabot a Windows-éból. Az Ubuntu telepítőlemezről való indításkor pedig megmondod, hová települjön. Fontos hogy olyankor a partíciót manuálisan kell megmondani, mert automatán könnyen beletörölhet olyanba, amibe nem kellett volna.
2010. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2010. szept. 4. 00:46
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem windowson belüli programként van telepítve, hanem külön partícióra. mellesleg windows-t már nem is használok, mert szükségtelen. Rájöttem az ubuntu előnyeire és megtanultam, hogy hogyan kel használni. Nem volt több fél évnél, mire szinte teljesen kiismertemmagam. Innen már abszolut nem sírom vissza a windows-t.
2010. szept. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak igazából ez azért lett volna kérdés,mert nekem particionálva van ugyan a vinyóm, de az egyik partición gyárilag a win7- figyel rendszer visszaállítás céljából, mivel telepítő cd nincs hozzá csak ez.Ezért érdekel,h meg lehet-e igy oldani a linuxot mert eddig minden ment faszán és nem szeretnék abba a particióba belenyúlni ha nem muszáj.
2010. szept. 4. 00:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, rendszerindításkor választhatsz a két oprendszer közt. De nem lesz annyira stabil, mint egy rendes telepítés. Ha komolyan használni akarod, akkor mindenképp tedd fel rendesen, sokkal biztosabb, ahogy az első írta.


OFF: és nem csak ubuntu létezik a világon! :)

2010. szept. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nocsak mennyi linuxos! :D Nekem 1 nap volt a váltás, azóta csak játszani járok winre, azt is ritkán. Sokkal kényelmesebb használni. Én a suse-ra esküszöm, kde felülettel.
2010. szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Nana, 1 nap alatt senki sem tanul meg oprendszert használni. Elboldogulsz vele alapszinten, de azért azt ne várd, hogy tanulás nélkül menni fog. Viszont 1-2 hét alatt már tökre bele lehet jönni. :) A tanulásnak meg sosincs vége. Első voltam.
2010. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Node hagyatkozzunk a kérdésre---->felrakom az ubintut a win7-re és utána megmarad a windows op-rendszernek, és az ubuntut ugy inditom el és használom mint pl. egy alkalmazást vagy programot a start menüből?-------> Mivel---->Csak igazából ez azért lett volna kérdés,mert nekem particionálva van ugyan a vinyóm, de az egyik partición gyárilag a win7- figyel rendszer visszaállítás céljából, mivel telepítő cd nincs hozzá csak ez.Ezért érdekel,h meg lehet-e igy oldani a linuxot mert eddig minden ment faszán és nem szeretnék abba a particióba belenyúlni ha nem muszáj.
2010. szept. 4. 01:09
 9/17 A kérdező kommentje:
-i +u
2010. szept. 4. 01:10
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem fog semmi gondot okozni, lesz egy C:/ubuntu mappád (vagy amit beállítasz), meg indításkor feljön az oprendszer választó menü, ennek velejárója, hogy megváltozik a C:/boot.ini fájl. Állítani az msconfigban tudod, ha pl a sorrendet akarod variálni.

Szóval nem úgy indítod, hogy a start menüből, hanem mielőtt betöltene a Windows. Az, hogy sok partíciód van, nem zavarja.


Első: Igen, ez így van! Meg pár újratelepítés, mert összeomlott valamitől, vagy valakitől? (sudoval vigyázni) :D

2010. szept. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!