Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e kell e frissíteni a...

Krosszarcu kérdése:

Lehet-e kell e frissíteni a régi MS Office dokumentumokat?

Figyelt kérdés
A mostani word 2016-om kiírta hogy "kompatibilitási mód" a "dokumentum változásai nem lesznek megjeleníthetők ebben a formátumban." Ami nagy baj mert a módosítások aktualizálják az anyagot. (Az önéletrajzot kb 2006-ban gépeltem, azóta csak mindig kiegészítem.)

2021. okt. 31. 14:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem mindegy, milyen állásról van szó, és hogy az adott szoftver ismerete szerepelt-e az elvárások között. Másrészt meg kell próbálni értelmezni a hibaüzeneteket (amik azért nem gyakoriak). Ha nem megy, nyugodtan szólj, hogy ilyennel még nem találkoztál, nem hiszem, hogy ilyen apróságon múlna.
2021. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Senki nem fog hibaüzenetekkel kikérdezni. Ha bármi hibád van, legtöbb helyen van helpdesk vagy legalább egy informatikus, akinek szólni lehet.

Max olyat tudok elképzelni (de ez se jellemző), hogy kérnek, hogy csinálj egy körlevelet xy tartalommal és küldd el nekik.

2021. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Attól félek, az állásinterjún tesztelik majd több ilyen köchog szoftverrekre vonatkozó tudásomat"

Tudom, a kérdés már nem aktuális, de: 100%, hogy nem. Ez egész egyszerűen nem életszerű. Egy munkahelyen rendszerint egy irodai programcsomagot használnak (ami 99%, hogy a MS Office valamelyik verziója), és ebből adódóan teljesen felesleges tudni más szoftverek hibaüzeneteit. De igazából még olyanról sem hallottam, hogy adminisztratív munkakörben valakit pl. a Word hibaüzeneteiről faggassanak.

2023. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#4

"Azért azt tegyük hozzá, hogy nem mindig lehetett PDF-be menteni"

Persze. '87-ben én sem tudtam Commodore 64-en PDF-be menteni.


"és nem volt mindig PDF-olvasó a fogadó gépén"

Jaja. Igaz, hogy az utóbbi 20 évben ez már alap, egy tök ingyen beszerezhető programocskáról van szó, és kb. 10 éve már a böngészők is meg tudják nyitni a pdf-et, de próbáljuk csak megmagyarázni, hogy ez mennyire komoly technikai akadály lehet. ;-)


"és esetleg pont doc-ban kérték az anyagot."

Lehetséges. Bár ez esetben azért lennének kétségeim az ottaniak informatikai kompetenciáiról.


"Egyszerűbb formázásút most is megnyit a WordPad, és nem "szakmaiatlan"."

De, szakmaiatlan, a Wordpad pedig épp most került kiiktatásra.

2023. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 Ha már felmelegítetted... az hogy volt-e pl. Acrobat Reader a munkahelyi gépen, nem feltétlenül a felhasználó kompetenciáján múlott. De ez csak feltételezés volt, mindenesetre nem lehetett biztosra venni.
2023. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Itthon dolgozva: mindent LibreOffice-val írok, de mindent a .docx vagy .pptx, tehát Microsoft formátumban mentek. SENKI meg nem mondja, hogy miben írtam! Előadásnál a Power Pointot nyitja meg, mert kompatibilisak egymással. Más: az Egyszerű .PDF olvasó a legolcsóbb, ma kapható okostelefonon is elérhető.
2023. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 "Ha már felmelegítetted... az hogy volt-e pl. Acrobat Reader a munkahelyi gépen, nem feltétlenül a felhasználó kompetenciáján múlott."

Való igaz, jobb esetben, ha volt informatikus a munkahelyen, akkor ő gondoskodott róla, hogy legyen PDF-olvasó a gépeken. Vagy ha nem volt, és kicsit kompetensebb volt a főnök, akkor esetleg ő.

Biztosra meg soha nem lehet menni. Ha a tanulóéveimet nem számítjuk bele, 17 éve foglalkozok informatikával. Ebből 10 éve vagyok főállású rendszergazda. Megtapasztaltam már egyet s mást. A tapasztalataim alapján akkor messzemenően a legkisebb a mellélövés valószínűsége, ha pdf-ben adjuk közre az anyagainkat. A Firefox már 2012 óta támogatja pdf-ek megnyitását, de úgy 2005 óta egyébként is alapvető dolog volt az Acrobat Reader telepítése.

Natív Office-formátumokkal sokkal könnyebb volt problémába futni. Nem is azért, mert ne lett volna, ami megnyissa a fájlokat, hanem azért, mert a MS Office dokumentumok képesek nagyon szétcsúszni bizonyos körülmények között. Leggyakrabban azért, mert hiányzik az adott betűkészlet a másik számítógépen. PDF-nél alap, hogy a betűkészletek is beágyazásra kerülnek, pont emiatt. De probléma lehet az is, hogy az egyed MS Office-ok elméletileg egységes és szabványos "X-es" formátumai mégsem annyira kompatibilisek 100%-ig. Persze, ha csak a legalapvetőbb, és legszükségesebb formázásokat hajtjuk végre, és betartunk pár alapvető játékszabályt, akkor az ilyen problémák valószínűségét is nullához közelire redukálhatjuk, de... a PDF még mindig biztosabb, nem lehet véletlenül megmásítani, és a tapasztalat az, hogy a többség nem tartja be a szerkesztési alapelveket, így nem olyan nehéz olyan dokumentumot találni, ami egyik gépen istentelenül szétcsúszik, másikon meg rendben jelenik meg.

2023. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16: Ott a pont.

Bár én ha csak olvasási céllal küldök valamit, akkor azt pdf-ben fogom küldeni, a fentebb említett okok miatt. Csak akkor küldöm MS formátumban, ha direkt azt kérik. Ami egyébként sajnos indokolatlanul gyakori... meg fordítva is, amikor továbbszerkesztésre PDF-et küldenek.

Mellesleg: az ODT-t és ODS-t is meg tudja már nyitni a MS Office is.

2023. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!