Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ezt hogyan oldhatnám...

Excelben ezt hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

2 munkalapom van, egyiken a BUDGET másikon pedig a SZAMLÁK értékei.


A feladat a következő:

Ha a SZÁMLA munkalapon megjelenik az A oszlopban ITAL KFT meg, a B oszlopban pedig 2580 Forint , akkor a BUDGET munkalapon az ITALOK (A oszlop) mellett levő BUDGET összegéből vonja ki a 2580 forintot és irja ki a C oszlopban a megmaradt összegetn. Huh, remélem érthető.


Pl:

A budget munkalapon van Étel és Ital (A1 és A2) a B1 és B2 értékei pedig 100.000 és 100.000 FT.

A számla munkalapon az A1,A2,A5 lesz az ITAL KFT, B1,B2,B3 2850, 3500 és 5500 forint az A3,A4,A6 pedig Kaja KFT, B3,B4,B6 pedig 2000,3580 és 1478 FT.

Ezek után, a BUDGET munkalapon a C oszlopban kellene legyen a megmaradt pénz értéke, ami a 100.000 FT-ből vonná ki az értékeket, a Kaja KFT az automatikusan a B1-ból, az ITAL KFT értékeit pedig automatikusan a B2-ből, igy nekem a C oszlop értékeiben megmarad italra még 88.150 FT és kajára 92.942. Minden hozzáadott értéknél automatikusan ki kellene vonnia, ez lenne az elképzelés.


Egyszerübb megoldás is jöhet, sajnos én nem jövök rá, hogyan oldhatnám meg 

Köszönöm előre is.


2021. okt. 5. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a budget 2 sort tartalmaz és ezekből a beszerzési értéket akarod levonni ezekre összesítve a szamla lapról.

=B1-SZUMHA(szamla_tetelek;"Étel Kft.";INDEX(szamla_tetelek;;2))

A szamla_tetelek a szamla munkalapon kijelölt terület..

2021. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Robivosi ***** válasza:
100%

Használható a több szintű legördülő lista.

Excelben jobbat nem találsz.


[link]


[link]

2021. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, nagyon egyszerűen leforditva az a lényege... csak én jól osszekevertem mindent. :))


Köszi a választ!

2021. okt. 5. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!