Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy gyakorolhatnám a linuxot...

Hogy gyakorolhatnám a linuxot ha nem lehet feltenni a laptopomra?

Figyelt kérdés
Valószinűleg kompatibilitási hibák miatt egy linux se hajlnadó feltelepülni a gépemre viszont infos szakon vagyok közép suliba és ebből vizsga lesz mit tehetnék?
2021. júl. 25. 21:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nyilván jobb dolgom sincs mint kamu kérdéseket írogatni egy laptoprol xD

Virtuális gép indításakor egyszerűen lefagy és nem indítja el sose.

Fos úgy ahogy van

2021. júl. 26. 05:37
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondjuk kezdd azzal, hogy tedd újra a gépet egy az egyben, vagy vidd el egy hozzáértőhöz. A legjobb lenne hivatalos szervízbe, vagy ha garanciális akkor annak megfelelő helyre.


Nem értesz hozzá, viszont a gépnek más baja van, egyáltalán nem "gyenge" vagy "fos".


Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy te tetted tele minden sz*rral, megnyitogattál mindent kikapcsolt vírusírtóval, vagy egyszerűen addig terhelted nagyobb gépigényű cuccokkal, míg végül belerokkant szegény cpu/gpu.


Először a gépet javíttasd meg, utána mókolj Linux-szal.

2021. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Frissen telepített gép néhány létfontóságú programon kivül semmi sincs rajta.Egy linux telepitést pedig igazán nehéz elbaszni szóval egyszerűen nem kompatibilis vele
2021. júl. 26. 12:59
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem hülyének akarlak nézni, félreértés ne essék. De virtualboxban csatoltad a linux iso fájlját? Hogy arról bootoljon be?
2021. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos a virtual box sem megy:D nem birja"

Mit nem bír?


[link]

2021. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 vagyok:


"sajnos a virtual box sem megy:D nem birja"


"egyszerűen nem kompatibilis vele"



Meddig etetitek még trollit?

2021. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ismét #9, kérdezőnek:


Kapsz egy utolsó esélyt, ha erre is akadékoskodsz akkor troll vagy.


[link]


Töltsd le, telepítsd, majd csatold a linux ISO fájlját a meghajtóhoz. Olyan linuxot használj, amelyik tud live módot.


Csak megjegyzem, hogy ez még a fos Pentium III gépemen is futott XP alatt!

2021. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Megint #9:


Hoppá! Az XP kapcsán eszembe jutott valami!


Nézd meg a boot menüben, hogy a Sata nativ mode mire van állítva? Enabled, vagy disabled?


Próbáld meg átállítva a telepítést!


Viszont arra ügyelj, hogy az eredeti rendszeredet MEG NE PRÓBÁLD átállítva be bootolni!!!!


A win7 például nálam enabled módben lett telepítve, de az XP telepítő kifagyott, és fórumok segítségével kiderítettem hogy ez volt az oka. Átállítottam disabled-re, és simán feltelepítettem.


Ezután figyelmetlenül disabled módban akartam be bootolni a win7-et. Úgy kifagyott, hogy a büdös életben nem tudtam újraindítani! Kinyírtam, rakhattam újra!

2021. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!