Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy birom ezt megcsinálni...

Hogy birom ezt megcsinálni Visual Basic 2010-ben?

Figyelt kérdés
Csináltam egy NotePad programot. Azt szeretném hogy ha beállítok egy bizonyos "Font"-ot akkor ha legközelebb elindítom a programot akkor ugyanaz a Font legyen. Milyen kóddal, hogyan tudom ezt megcsinálni? Kérlek segítsetek.
2010. aug. 27. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd bele egy registry bejegyzésbe vagy egy külön konfig-fájlba.
2010. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Énis ezt akarnám, de nem tudom hogy hogyan. Mi a kód?!
2010. aug. 28. 00:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Írtál egy jegyzettömböt, de nem tudsz értékeket fájlbók kiolvasni?

A System.IO névtérben lévő StreamReader osztály segítségével tudsz egy fájlt olvasásra megnyitni, majd a StreamReader.ReadLine() függvénnyel tudsz kiolvasni egy sort a fájlból.

2010. aug. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy hogyan tudod "elmenteni" a betőtípust akkor nagyon egyszerűen. (igaz én VS2008-at használok, de 2010-el is fog menni)

A "Solution Exploler"-nél megtalálod a "My Project" filet, azt megnyitod. Ott bemész a "Settings"-be, is ahol a "Setting"-et látod a táblázatba ott átírod pl.: "font"-ra.

Mellette van egy "Type" oszlop, ott kiválasztod a legördülő menüből a "System.Drawing.Font"-ot a többit úgyhagyod.


A következő feladat: a "Form_load" eventbe illeszd be ezt a kódot


If My.Settings.font.ToString = Nothing Then


Else


Me.RichTextBox1.Font = My.Settings.font


End If


Most a "Form_closing" eventet szerkezted és adod hozzá a következőt:


My.Settings.font = Me.Font



Kb ennyi de nem nagy utánajárást igényelne szerintem.

Ezt a kódot most dobtam össze 2 perc alatt, csodákat ne várj tőle ;)

2011. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Csoda tényleg nem történt, de amit meg akartam csinálni, az most sikerült :D
2011. aug. 1. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!