Virtuális gépet mire szoktak még használni azon kívül, hogy oprendszereket tesztelnek le rajta?
Virtual boxot használok.
Van olyan program esetleg amit a saját gépedre nem tudsz vagy nem akarsz felrakni?? Ott a vm.
Ki akarsz próbálni pár beállítást??
Sok mindenre jó a vm. Nekem van olyan vm gèpem is, ami igazából csak egy munkakörnyezet miatt van. Ott megvannak a hozzá szükséges dolgok, nem veszlik el az adat és ha kell akkor ugymond hordozható, mert el tudom küldeni magamnak, vagy átrakni másik gépre.
Tényleg csak a képzeleted szabhat határt.
"Illetve melyik jobb a VMWare vagy a VirtualBox?"
Otthoni használatra nagyjából mindegy. Ha Windows-od van, használhatod a Hyper-V-t is.
Céges használatra nálunk ESXi, Hyper-V Server és XEN Server is fut.
"Virtuális szervert használni érdemes?"
Persze, nálunk minden szerver külön vm-ben fut, egymástól teljesen elszeparálva. Egy vm - egy szolgáltatás.
Van egy halom Windows-os gépünk, az egyik domain controller, a másik file és nyomtató server, a harmadik WINS server, a negyedik egy program licenceit kezeli, ötödik VPN server...
Vannak Linuxos szervereink, ticket rendszerhez, Collabora szerverhez, illetve épp most telepítek egy Debiant, ami majd monitoring szerver lesz.
Egyébként vannak más módjai a konténerizációnak, LXC, docker, jails...
- Ha más oprendszerhez készült programot kell lefuttatni.
- Ha valami okból kifolyólag egy szoftvert a gazda rendszertől elkülönítetten kell futtatni. (Mondjuk egy kétes megbízhatóságú szoftvert. Bár ez esetben sem teljesen veszélytelen a dolog.)
- Ha valami okból kifolyólag olyan szoftvert kell futtatni, ami a gazda rendszer jellemzői miatt nem lenne stabilan futtatható. (Csak egy példa: előző munkahelyemen volt egy szoftver, ami minden Windows-frissítés után elveszítette az aktivált állapotát. Megoldás: virtuális Win7, az nem fog kéretlenül frissítéseket telepíteni.)
- Ha egy szoftvert ki akarsz próbálni, mielőtt élesben a gazda gépre telepíted. (Mert ugye ki tudja, mibe rondít bele, mit szemetel teli.)
- Ha pl. szervert futtatsz, és dinamikusan akarsz gazdálkodni az erőforrásokkal.
Stb, stb.
Hogy melyik jobb, erre nem lehet válaszolni. Ez nagyban függ a környezettől és az alkalmazási területtől. A jelenlegimunkahelyemen van egy bivalyerős szervergép, amin egy Debian Linux fut, és abban futnak virtualizálva a szerverek. Mi VirtualBoxot használunk, szubjektív okokból: számomra ez otthonosabb és kényelmesebb terep. Más meg az ESXi-t preferálja. Én jobban szeretem a 2-es típusú virtualizációt, mivel a hardvertől függetlenül egységes felületet biztosít, számomra kényelmesebb a kezelése, és piszok egyszerű a biztonsági mentés. (Elmentem a lemezképfájlt, és ha valami gebasz van, visszamásolom.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!