Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel! Ahol a b oszlop ezt...

Excel! Ahol a b oszlop ezt tartalmazza: igen Ott legyen az a oszlop zöld! Milyen felt. Formázással lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Előre kszi!

2021. jan. 29. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen az jutott eszembe, hogy a "b" oszlopból átszummázod az "a" oszlopba az értéket és, ha "igen", akkor legyen zöld kitöltés, zöld betűszín, ha "nem", akkor fehér kitöltés és fehér betűszín.

Lehet, hogy másként is lehet, de én csak azt a mezőt tudom formázni, amire a feltétel teljesül.

2021. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltételes formázásnak hívják azt, amit keresel. Ebben megadhatod, hogy ha egy adott cella értéke = IGEN, akkor a cella színe legyen zöld.
2021. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, nem láttam a "felt."-et a "Formázás" előtt... Szóval feltételes formázáson belül (nem tudom ponosan hogy van magyarul, angol az excelem) "Szöveg ami tartalmaz" nevű formázásnál van olyan, hogy beszínezi a cellát, ami tartalmazza a szöveget, amit akarsz.
2021. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Az Excelnek zöld Háttér színe van
2021. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Először is jelöld ki a cellákat, Feltételes formázás / Cellakiemelési szabályok / Szövegtartalom / írd be az igen szót, jobboldalt állíts be színt, és kész
2021. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!