Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e olyan program, ami...

Lemezlovas kérdése:

Létezik-e olyan program, ami a fájlnevek elejéről csoportosan kitörli a sorszámokat, hogy csak a zene címe maradjon meg?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években sok olyan zenei válogatást töltöttem le, amiben a fájlnevek számmal kezdődnek (Pl.: 23.Dr. Alban-Sing Hallelujah) (Egy mappában akár több ezer zene is lehet!!!) Szeretnék több mappát összevonni, majd kiválogatni, de a számok miatt ez nem egyszerű. Maradva a példánál egy másik mappában 145.Dr. Alban-Sing Hallelujah egy harmadikban 423.Dr. Alban-Sing Hallelujah. Így 1 mappába betéve nagyon messze kerülnek egymástól és így nagyon nehéz kiválasztani azt a 1 fájlt (számot), ami nekem kell. Ebből a több ezer zenéből egyenként kitörölgetni a sorszámokat hatalmas munka. Azzal nincs gondom, ha a Windows 10 az egyformára átnevezett fájlnév után kiteszi zárójelbe Dr. Alban-Sing Hallelujah(1),(2),(3)...(14),(15). Ilyenkor már egymás után található a kiválasztott zene több példánya, könnyű megtalálni a nekem tetsző fájlt. Remélem érthetően írtam le a gondom és valaki tud megoldást. Köszönöm a segítséget!

#összefésülés #sorszámtörlés #fájlnévátalakítás
2021. jan. 13. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
EF Multi File Renamer
2021. jan. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Írsz a scriptet, ami kitörli. :)
2021. jan. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
AIMP Tag Editort szoktam használni.
2021. jan. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Total Commander. Nagyon jól állítható átnevező mododulja van.
2021. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rename Master.

Meg vagy még tucatnyi hasonló. :)

2021. jan. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom letölteni és kipróbálni az ajánlott programokat. Kíváncsi vagyok melyik válik be arra, amire nekem kell.Az AIMP Tag Editor, ha jól értelmeztem az ID tagban tud beírni információt. Erre tökéletesen jó nekem a Win 10 betekintő ablaktáblája a nézeteknél. Nekem, mint írtam a fájl címéből kellene csoportosan kitörölni a számokat a zene címének az elejéről, illetve ha az előadó nincs feltüntetve, azt beírni helyette (Pl.: 423. -Sing Hallelujah). Ez gyakran a nagylemezeket, Best of válogatásokat tartalmazó mappáknál fordul elő, ahol a mappa nevében szerepel az előadó neve, de megnyitva a mappát már csak a számok címe található meg. Még egyszer köszönöm a segítségeteket.
2021. jan. 13. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Az AIMP Tag Editor a tagek alapján át is tudja nevezni a fájlokat a neked megfelelő formátumra. Ha neked ez nem jó vagy "túl sokat tud", akkor tényleg ott van a Total Commander csoportos átnevezés funkciója, csak ha változik a mintázat, akkor minden egyes mintára külön szabályokat kell írni. Tag editorok annyiban jobbak, hogy - feltéve, hogy helyesen vannak kitöltve a tagek - nem kell foglalkozni mintázatokkal.
2021. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm még egyszer a segítséget. Elsőnek a Rename Mastert próbáltam ki és kb. 95%-ban alkalmas azokra a problémákra (hibás fájlnevekre), amikre gondoltam segélykérő levelemben. A többi egyedi beavatkozást igényel, de az a mennyiség már kezelhető. Örök hála mindenkinek. Ja, és éljen a világbéke!
2021. jan. 20. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!