Lizengo.hu vélemény? Windows 8.1 telepítő megvétele miatt?
Miért 8.1? Elég sok hardver kompatibilitási nyűgje van már most a 8.1-nek.
Fejlettebb processzorokat már nem is támogat, ergo nem kapsz rá frissítést, plusz óránként egy letilthatatlan felugró ablakban tájékoztat, hogy elavult a rendszered és frissíts 10-re.
Lehet hogy most nem lenne a gondod vele mert régebbi a rendszered amit még elvisz a 8.1, de ha a jövőben fejleszteni szeretnél a gépeden akkor vlsz. új op rendszert is venned kell majd venned.
Ezt azért írom, mert én így jártam, és dobhattam ki 2 év után a 40 ezer forintos 8.1-et.
Mellesleg a hardveraprón megbízható eladótól 2-3 ezerért veszel Win 10 Pro retail kulcsot.
3 éve használom én, és a környezetemben is jó páran ezt hardveraprós használt kulcsos megoldást (ami az EU-ban egyenlőre még full legális dolog) teljesen gond nélkül.
Annyival kiegészíteném még az #1 válaszom, hogy az OEM licence CSAK egy gépre szól, tehát ha OEM kulcsot (vagy lemezt) veszel akkor azt csak egyetlen egy gépre lehet feltelepíteni. Viszont arra az 1 gépre korlátlanul újratelepítheted.
De ha retail kulcsot veszel, azt egyszerre akár több gépre is fel lehet telepíteni.
A driverek természetesen nem kerülnek fel maguktól. Már nem emlékszem hogy a 8.1 magától felrakja ez az alap drivereket, a 10 viszont már elég sokat (wifi, hang, egyes vezérlők, stb) felrak telepítés alatt ha netre van csatlakozva.
Persze a videokártya és egyéb (hasonló) driverek nem kerülnek fel, de azokat a gyártó honlapjáról le tudod tölteni.
Én erről a lizengo-ról semmiképp nem vennék kulcsot, márpedig azért mert pénzkidobás. Biztos hogy ők is használt kulcsokat árulnak, szóval ugyan ott lennél ha magánszemélytől vennéd az említett hardveraprón, csak mondjuk pár ezer forintot megspórolnál.
Azt mondjuk nem tudom náluk (lizengo) ez az OP rendszer letöltés hogy működik. Szoftvernél oké hogy letöltöd a telepítőcsomagot és installálod, na de OP rendszernél vagy boot lemezre, vagy boot USB (pendrive) meghajtóra ki kéne írni, hogy fel tudjad telepíteni.
Viszont itt [link] minden le van írva hogyan kell boot adathordozót csinálni. Sőt a miután rányomsz az "eszköz letöltése" gombra, és csatlakoztatva van a meghajtód (pl. pendrive) akkor a program automatikusan elkészíti neked USB-re a választott OP rendszered. Legyen az 8.1 vagy éppen 10.
Neked ezek után csak annyi a dolgod, hogy bios vagy UEFI-ben kiválasztod a honnan boot-oljon (értelemszerűen USB-ről) a gép, és végigviszed a telepítést. Közben persze a vásárolt kulcsodat megadod mikor kéri a telepítő. A kulcsot egyébként utólag is meg lehet adni, aktiválatlan Windowst is lehet minden gond nélkül telepíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!