Windows telepítésnél számít, hogy USB-ről vagy . Exe file futtatásával végezzük?
Windows 8.1 64 bites Windows-ról szeretnék Win 10 64-bites Windows-t telepíteni.
Elviekben a windows akkor is formázza a C-t telepítéskor, ha azt mi külön nem tesszük meg, így miben más, ha RUFUS + USB-vel telepítjük a windowst? (azon kívül, hogy macerásabb meg bonyolultabb, mert előbb meg kell csinálni a RUFUS-sal a driveot, aztán ha elszúrjuk az UEFI / LEGACY beállítást, akkor szívó..)
Windows-ról Windows-ra telepítés (UPGRADE) soha nem formáz semmit, hiszen pont az a lényege, hogy minden adat megmaradjon, csak telepítés után egy újabb rendszerben legyenek az adatok.
Ha neked szimpla upgrade-re van csak szükséged, semmit nem kell kiírni sehova. Ha ISO-ban van az anyag, azt ki kell csomagolni egy tetszőleges helyre (HDD, pendrive, külső HDD, ...) és ott a setup.exe-t elindítani a 8.1 alól. Bekéri a kódot, ki kell jelölni, hogy ezt akarod-e frissíteni, vagy újat szeretnél... ha újat, akkor hozza csak fel, hogy hova is települjön, majd elkezd másolgatni. Újraindul többször és végül a 10-es lesz a gépen. Ekkor downgarde-lni is lehet, azaz a 8.1-et is megtartja, tehát ha mégsem jön be a 10, vissza lehet még térni a 8.1 utolsó állapotára.
Élő rendszeren elindítva ez a lehetőség nem hiszem, hogy fenn áll, hiszen a futó rendszer nem engedi kihúzni maga alól a talajt.
Olyan lehetőség van, hogy egy másik partícióra telepíted a 10-est, akkor a 8.1 érintetlen marad és a 10 mellé kerül tiszta telepítésként. Később tudod törölni a 8.1-et, de az egész partíciót nem, mert a boot record a C-n marad, hiába lesz a 10-es mondjuk a D-re téve. Legalább is legacy módban így van. UEFI-ben 1x telepítettem, de nem éreztem különbséget, csak több macerát, mert ha ott besz...rik a rendszer, sokkal nehezebb életre kelteni, mert még a BIOS is beleszólhat, hogy biztonsági probléma miatt nem indítja a rendszert. (Én ekkor töröltem és álltam át legacy-ra... bár 7-est használok mai napig, mert a 8.1-10 számomra használhatatlan a túl sok újítástól, átalakítástól, butítástól. A C:\-re rendszergazdaként sem hagy írni semmit, csak ha fél órát dolgoztatom a gépet, hogy "saját tulajdonba" vegyem az összes fájlt és könyvtárat. Szóval nekem sokminden miatt nem jön be.)
Szóval döntsd el, hogy az az 5 perc pendrive készítés nagyobb munka, vagy félretenni a rendszert szegényebb napokra és mellé pakolni. Amúgy én mindig CD-ről, DVD-ről telepítettem... a DVD írás 15-20 perc volt, neked meg az 5p pen írás "szívó"??? Hosszabb ideig tartott megírni a kérdést.
Megoldódott a probléma, de erre nem jönne rá senki kb...
Úgy néz ki a pendrive-val volt a gond... 8 GB-s Kingston DataTravelerrel cirkuszolt, 16 GB-s SanDisk Cruzer Blade-el meg nem... különös, mert mindent ugyanúgy csináltam mindkét esetben (Rufus beállítás full ugyanaz, a kártya formázása is mindkét esetben NTFS volt..) elviekben jónak kellett volna lennie.. mégsem..
De legalább szerencsével meg csodával határos véletlen folytán rájöttem, ha már logikával nem sikerült, mert erre utánaolvasva sem találok magyarázatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!