Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Virtualbox legújabb verziója...

A Virtualbox legújabb verziója mért hibás vagy csak az én gépemben van a hiba?

Figyelt kérdés
Bármilyen Windowst választok, mikor bemegyek a konfigurációba a beállítások alatt van egy jelzés, hogy hibás beállítást talált. Rákattintok és kiírja hogy a rendszer lap gyorsítás részében a hardveres virtualizáció be van kapcsolva, azonban a gazda rendszer nem támogatja, ezért ki kéne kapcsolni, kikapcsolom, és hiába kapcsolom továbbra sem lehet okézni és a hiba is továbbra is bejelentve.

2019. dec. 30. 23:00
1 2
 1/11 CspCsj ***** válasza:
100%

Próbáltad bekapcsolni a hardveres virtualizációt?


Lehet hogy azért nem tudod állítani, mert csak altatva van a vendég gép? (Eldobás gombra törli a mentett állapotot)


Vagy esetleg nincs még telepítve a Extension Pack?

2019. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 CspCsj ***** válasza:
76%

Kimaradt:

Virtualbox ikonon jobbegérgomb > "Futtatás rendszergazdaként"

2019. dec. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
BIOS-ban nézed meg, van-e egyáltalán ilyen lehetőség a gépeden, és be van-e kapcsolva.
2019. dec. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a hiba mindenféle vendég gép nélkül van úgyhogy nincs altatva semmi, a futtatás rendszergazdaként nem sikerült, a gép BIOS-ba meg nem tudom hogy lépjek be.
2019. dec. 31. 14:05
 5/11 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=HQXFd0CN4s8&feature=emb_title Egy külföldi videón megnéztem a módját hogy lehet belépni a BIOS-ba, mert magyarban nincs, de nincs ilyen választási lehetőség ott ami a videóban van. Mikor az UEFI beállításokhoz ér na ez a funkció nincs ott és semmi sem ami BOS-ról szól ott.
2019. dec. 31. 16:32
 6/11 CspCsj ***** válasza:
100%

A gazda rendszered Windows 10?


Elsőnek ellenőrizném, hogy be van-e kapcsolva a virtualizáció:

- Windows beépített Feladatkezelőjében > Teljesítmény fülön > jobbra lent Virtualizálás=Engedélyezve

[link]

- vagy részletesebben külön programmal: [link]


Bezavarhat még:

- Microsoft saját Hyper-V platformja

- víruskereső

[link]


A BIOS-ban a bekapcsoáshoz lehet útmutatót írni, de meg kellene adnod a processzor és az alaplap pontos modellszámát.

2020. jan. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a feladatkezelőben a virtualizálást és le van tiltva, és a virtuális gép platformja ugyan benne van a gépben de nincs telepítve.
2020. jan. 3. 16:35
 8/11 CspCsj ***** válasza:
100%

A gazdarendszer is Windows a számítógépen?

Ha igen, akkor ennek megfelelően kell belépni az UEFI felületre: https://www.youtube.com/watch?v=HQXFd0CN4s8

Vagy magyarul majdnem ugyanaz, csak 1:45 időpontnál az UEFI vezérlőpultot válaszd: https://www.youtube.com/watch?v=HQXFd0CN4s8


Az UEFI-n belüli pontosabb útmutatáshoz kell az alaplap modellszáma.

2020. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Operációs rendszer neve : Microsoft Windows 10 Home. Verziószám : 10.0.18362 build 18362

AlaplapterméK : P8H77-M LE

Alaplapverzió : Rev X.0x

Alaplap gyártója : ASUSTeK COMPUTER INC.


A videó amit küldtél pont arról beszéltem hogy azaz UEFI az a funkció nincs ott nekem.

2020. jan. 3. 18:32
 10/11 CspCsj ***** válasza:
100%

Ekkor három módszert próbálnék az UEFI/BIOS-ba belépésre:

1. Ki-bekapcsoláskor vagy újraindításnál már nyomva tartani a Del/Delete billentyűt.

2. Eggyel rosszabb esetben kikapcsolni a gépet, levenni a gépház oldalát és kihúzni az SSD/HDD tápkábeleket (de legalább a rendszert tartalmazó tárolóét), ekkor bekapcsolásnál több idő lesz a Del/Delete billentyű nyomogatására.

3. Még rosszabb esetben az UEFI/BIOS beállítások törlése (gyári állapot visszaállítása) a megoldás. Vagy az alaplapi gombelem kiszedése és 10-20 perc teljes áramtalanítás elég szokott lenni, vagy a memóriafoglalatok alsó végénél van CLRTC feliratú hármas-tüske 1-2 tüskéin lévő bigyó (jumper) átrakása pár másodpercre a 2-3 tüskékre, majd vissza.

Mint a videóban 0:21 másodpercnél: [link]

4. Sajnos néha előfordul, hogy bizonyos USB billentyűzeteket nem kezel az alaplap, csak a rendszer betöltődés után. Ilyen esetben másik billentyűzet csatlakoztatása után rendszerint elsőre be tudtam lépni a BIOS-ba. (ha van kéznél egy egyszerű billentyűzet, akkor lehet, hogy a szerelések előtt azzal is tennék egy próbát)


Ha sikerült belépni, akkor a kézikönyv alapján az UEFI/BIOS-ban a következő beállítást kapcsold be:

Advanced mode (F7) > Advanced fül > CPU Configuration > Intel Virtualization Technology = Enabled


Aztán mentés és kilépés:

Exit menüpont > Save changes & Reset

vagy

F10 billentyűvel mented a változtatásokat, és ESC billentyűvel kilépsz.


Kézikönyv: [link]

2020. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!