Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hibás processzor?

Hibás processzor?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eddig volt egy olyan problémám hogy folyton kékhalált kapott a gépem nagyobb játékoknál. Foglalkoztam ezzel az ügyel régen is ezen az oldalon de nem sikerült semmi.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

mindíg ezt a hiba kódot adta ki 0x00000124.

https://www.youtube.com/watch?v=U219ArtAXKs

De megtaláltam ezt a videót és ki is próbáltam nemrég, és azóta nem adja be a kékhalált. Ettől miért javult meg a probléma ? hibás lenne a proci ? nem kapta jól az áramot?

Jah és azóta mintha kicsit gyengébb lenne a teljesítménye.



2019. jan. 6. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Tápot cserélj, szinte biztos, hogy az a baj. Vagy még az alaplap baja is lehet, de táp esélyesebb.

Ezzel a beállítással lekorlátoztad a processzor teljesítményét.

2019. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Táp nem mert márcseréltem és az előzővel is ez volt. Akkor alaplap a kakuktojás? Az okozhat ilyen gondot?
2019. jan. 6. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Okozhat bizony, mintha nem tudna elég szuflát adni a procinak.

Nem melegszik túl?

2019. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném alapjáraton alig éri el a 40 fokot sztm játék közben is max 65fok, pasztázva is 5 hónapja volt kb.
2019. jan. 6. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg procilábak nincsenek elhajolva?
2019. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem hinném mert kb 1 éve van meg ez a probléma és azalat kb 2x 3x szétszedtem már és újra pasztáztam és mindíg megnéztem a tüskéit kivételénél is meg viszarakásánál is.

Csak az a fura hogy ez a config kb 1-2 hónapig stabilan ment aztán egyszer jött a bluescreen utána kb 1 hét múlva majd 2 naponként meg napi 1x , aztán a végén meg már 2-5 percenként.

Én is az alaplapra gondolok de nem nagyon tudok most újat venni főleg ha nem is az a probléma hanem tényleg a proci.

A töbi hardver jónak kelene lenni mert ram, táp, vinyó, cserélve lett már így is ugyan az a szitu. A nyáron megkeresett pénzemből meg már nem sok van úgy hogy nem szeretnék költeni már. :/

2019. jan. 6. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Huszonöt éves szervizes pályafutásom óta nem találkoztam chiphibás rossz processzorral, pedig hoztak már be olyat ami túlfeszültség miatt tönkrement és abban egy alkatrész maradt csupán életben, a CPU.

Próbáld meg egy pici túlfeszeléssel de nekem az alaplap a gyanús. Ismerem ezt a tipust és sajnos a déli híd alaphelyzetben is túlmelegszik (81c°) hála az Nvidia chipsetnek.

2019. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!