Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van élet a Windows-on túl,...

Van élet a Windows-on túl, Van még remény a számomra?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem olyan Linux rendszert ajánlani ami elfutna ezen a notebookon: Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV és tudnám vele használni a nyomtatómat is wifin ami egy Canon Pixma MX495?


Mindig van valami hoba, mindig van ami felbosszant. Pl pár napja kaptam egy frissítést, azóta annyira fagy a gépem hogy a begépelt szöveg csak késéssel jelenik meg a kijelzőn és ha nem állok meg néhány szavanként akkor kifagy az egész böngésző. Nem tudok lejátszani semmivel még egy 480x320-as felbontású videót mert annyira szaggat. És hacsak nem egy régi kb fél-egy évvel ezelőtt kiadott frissítésekkel integrált rendszert vagy egy alap MSDN telepítővel teszem újra akkor már az első bekapcsolás után szószerint egyből kegyetlenül fagy. Most is amellett hogy fagy még a gépházat sem tudom megnyitni mert azonnal bezárja magát.



2019. dec. 17. 18:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi az lemaradt, a HDD helyett ami benne volt egy Kington A400-as SSD-n van a rendszer
2019. dec. 17. 18:29
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem biztos, hogy a win. hibája. Sőt.

Inkább hardver hiba, ami a háttérben lehet.

2019. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Júniusban és júliusban is ugyan ez előjött, pár frissítéssel később magától helyrejött de ehez kellett vagy 3 hét. Most tegnap kaptam frissítést és megint alig tudom használni.
2019. dec. 17. 18:35
 4/14 A kérdező kommentje:
Teljesen tanácstalan vagyok. Mikor éppen nincs semmi baja akkor tényleg nincs 12 másodperc alatt teljesen betölt a windows is. Játaszni is tudok vele fullhd-ban szaggatás nélkül ( 2012-es NFS Most Wanted ) FullHD filmeket is szaggatás nélkül viszi, de mikor megbolondul akkor semmi sem akar menni rendesen.
2019. dec. 17. 18:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Winchester pl lehet bad szektoros... és bizony mikor odaér a lapozófájl...
2019. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szirty ***** válasza:
0%
Orrba-szájba frissítés rlz! :)
2019. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
jaaa... ssd... :)
2019. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


az oprendszerek között ott a linux is, szóval első körben próbáld ki a mintet.


Készíts lilivel egy Live Linux Mint rendszert, állítsd be a perzisztenciát is.


[link]

[link]


Így ki tudod próbálni, hogy működik-e a nyomtató vele, anélkül hogy feltelepítenéd az egész rendszert a gépre. ;-)

2019. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha akarsz egy próbát tenni a linux-szal, én is a Mint-et ajánlanám. Én már majdnem egy éve átálltam rá (Cinnamon környezettel), problémamentesen teszi a dolgát.
2019. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem muszáj a windowshoz vagy a linuxhoz ragaszkodnod. Van még más is..

Pl ott a BeOs utóda a Haiku. Azt is kipróbálhatod. Előnye hogy még soha senkinek mégcsak eszébe se jutott hogy vírust írjon rá..!

2019. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!