Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire jó a "virtuális számítógép"?

Mire jó a "virtuális számítógép"?

Figyelt kérdés
Vagy másnéven virtualbox

2019. szept. 29. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Olyan programok futtatására, amihez túl jó a géped (pl. régebbi játékok).
2019. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtudod csinálni, hogy a jelenlegi rendszered pl. Win10, Win7 is legyen a gépen a boxban. Viszont memóriát kell adni neki, így ha a box fut alacsonyabb teljesítményen megy az eredeti rendszer mivel osztoznak.
2019. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel pl. ha a játékot nem viszi a 10 es így rakhatsz fel 7 est is.
2019. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat mindegyik válaszra ment a zöld like gomb
2019. szept. 29. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Igazából több dologra is.

Ahogy írták, az egyik alkalmazási területe a régebbi szoftverek futtatása. Mondjuk ha van egy programom, ami még Windows 95-re íródott, egyáltalán nem biztos, hogy Windows 10 alatt is hibátlanul menni fog. Na, ilyenkor nagyon jó a Virtualboy. (Bár egyébként hasonló célokra, az emulált rendszertől függően több szoftver is létezik: DOSbox, DosEmu, meg hát a régebbi gépeknek mind van egy rakás emulátora.)

Második alkalmazási terület: ha más operációs rendszer szoftverét akarod futtatni. Szerintem ez különösebb magyarázkodást nem igényel. :)

Harmadik: ha csak ki akarsz valamit próbálni, mielőtt élesben telepíted. Nem minden szoftverről lehet tudni, hogy 100%-osan megbízható-e, nem rondít-e bele a rendszerbe. Ilyenkor célszerű letesztelni egy virtuális környezetben.

Negyedik: van, aki pl. ezen keresztül internetezik, így ha benyel valami kártevőt, akkor az _valószínűleg_ a gazda rendszert nem tudja megfertőzni. Egy virtuális gépet meg jóval könnyebb visszaállítani.

Ötödik: VPS. Virtuális szerver. Mondjuk ez nem tipikusan otthoni felhasználás... de erre is jó. Ha van egy bivalyerős szervergéped, létrehozhatsz rajta több virtuális szervert. Feltéve persze, ha valószínűsíthető, hogy az egyes szerverek terhelése jóval kisebb lesz, mint a gazdagép teljesítménye. Jelenlegi munkahelyemen egy gépen futtatunk (egyelőre csak) 3 szervert. Gazdaságos és praktikus megoldás.

2019. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Munkatársamnak kellett 1-2 program, amit nehezen tudtam letorrentezni (ejnye bejnye) és a törése is elég körülményes mert csomó mindent kell állítgatni a windowsban is. Mivel nem akartam elbarmolni a rendszert, feltettem virtuális rendszert, így ha az ugrik, a gépe még egyben marad. Vagy volt neki program, ami csak XP-n fut, XP feldob virtuálisan, és tudja használni.
2019. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek olyan külső hardverek amihez már nem létezik a mai oprendszeredhez driver, mert akkoriban csak 32bites XP-hez jelent meg hozzájuk driver (pl nyomtató vagy USB videodigitalizáló) így ezen hardvereket továbbra is tudod használni VB-on keresztül..
2019. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: Virtualboy 🤣 Hol a Virtualgirl ❤️
2020. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a munkám során a munka effektív részét virtuális rendszerekben csinálom. A már leírtakon túl, olyan fejlesztő és tervező környezetek egy számítógépen, akár egy időben való futtatására ideális megoldás, melyek olyan fájlokat módosítanak az operációs rendszer rendszerleíró adatbázisában, amit a másik is használna. Erre szokták mondani, hogy a két program "összeveszik" ha ugyan azon az operációs rendszeren futtatod.

Én 6 különböző virtuális géppel dolgozom, abból van hogy 3 is fut egyszerre.

Erőforrás elosztásra is jó megoldás, bár processzor és RAM kell hozzá rendesen.

Továbbá munkám során sokszor van olyan (villamosmérnök vagyok), hogy egyszerre, egy időben kell használnom olyan szoftvert ami csak 32 és olyat ami csak 64 bites oprendszeren működik.

Illetve egy olyan dologra is megoldást nyújthat, hogy ha van egy szoftvered ami licensz köteles, de a próbaverziót 20-30 napig használhatod korlátlanul, csinálsz neki egy virtuál gépet, felteszed a programot, csinálsz a virtuál gépből egy másolatot és elkezded használni. Ha lejárt a licensz, kimented a projekteket amin dolgoztál, majd létrehozol egy új példányt az eredeti virtuál gépből, a mentett projekteket importálod, és újra indul a próbaidő, újra használhatod.

Másik nagy előnye, hogy egy 3.0 USB pendrive-ról is futtathatod közvetlenül, nem kell felmásolni a merevlemezre. Hülyén fogalmazva farzsebben el tudsz vinni magaddal 4-5-6 teljesen különböző számítógépet is, és bármelyik PC-n használhatod őket ahol a virtualizáció telepítve van, és a hardver is alkalmas rá.

2021. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!