Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt Windows futtatásár...

Linux alatt Windows futtatására melyik virtuális gép a legjobb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, esetlegesen teljesítményben, processzor-kihasználásban stb mennyire térnek el azok az alkalmazások, amelyeket nem igazán frissítenek...

Qemu, WmVare, Virtualbox, melyik lenne a megfelelő? Ryzen 2600 processzorról lenne szó, rendszer ezen futna - nem tudom ennek van -e jelentősége.

WmVare-ról több dolgot is hallottam, hogy saját használatra ingyenes, valamint azt is, hogy x nap után bizonyos $ fizetendő a továbbhasználat érdekében.

Honlapjukon se egyértelmű. mert azt is olvastam hogy "free for personal use" meg azt is hogy bizonyos $ összeg fizetendő, nem tudom van -e benne valami limit...



2018. nov. 3. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A VMWare Player ingyenes, átlagfelhasználóknak rendszerint megfelelő. Olyan funkciók hiányoznak belőle, amik inkább céges használatban jönnek elő.
2018. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha Qemu vagy Virtualbox alatt futtatnék Windows-t Linux alatt, az nem olyan jó mint a WmVare illetve miben nyilvánul ez meg, hogy "nem annyira jó"?
2018. nov. 3. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki mondta, hogy nem annyira jó. Én azért használtam VMWare-t (Player-t), mert sosem volt problémám, a Virtualbox-szal igen, bár csak apróságok. De mások minden probléma nélkül használják a Virtualboxot. De mások meg a Qemu/KVM-et preferálják.

Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy kinek melyik a jobb megoldás. Én azt mondom, szánd rá az időt, és próbáld ki az összeset. Hozz létre egy virtuális gépet mindegyikben, telepítsd fel a Windows-t, próbálj ki néhány programot, és meglátod, neked melyik felel meg.

2018. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Qemu/KVM megoldásnál arra kell figyelni, hogy ha nincs virtualizációs képessége a procinak, akkor abból csak diavetítés lesz. Bár manapság már tudják ezt a procik, régebbiekből hiányozhat.

VirtualBox nálam egész jól műxik egy öreg gépen, persze Win10-et nem rakok rá, de amúgy használható. VmWare Playert is sokan dícsérik. Ki kell őket próbálni.

2018. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Miért kell neked a win? Ez a fő döntési tényező.
2018. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!