Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha elmented a bankkártyaadatai...

Ha elmented a bankkártyaadataidat az Aliexpress alkalmazásban, megváltozik, milyen termék kategóriákat ajánl a program?

Figyelt kérdés

Ki lehet törölni természetesen a kártyaadatokat, viszont elég furcsa, hogy olyan termékkategóriát kezd el ajánlani, amit előtte SOHA nem nézegettél 1 év Aliexpress használat alatt.

Miután meg kitörölted a kártyaadatokat, azonnal megszünteti az adott kategória ajánlásait.


Fiktív példa: Soha nem kattintottál idős embereknek szánt termékekre, soha nem is ajánlotta az "AI" ezeket a termékkategóriákat, mittudomén mondjuk járást segítő bot, vagy akármi.

Majd megadod egyszer a bankkártyaadataidat, hogy mentse el, és onnantól kezdve elkezdi MAGÁTÓL beajánlani ezeket a termékkategóriákat.


Mondjuk 75 éves, idős ember vagy, amit a bankkártyaadatokból nem lehet tudni, viszont ha olyan neved van, hogy Muraközalsói Franciska, amiből csak egy van a világon, akkor adatlopással (Kínáról beszélünk) akár meg is lehet szerezni, amit fel lehet használni a kereskedelemben.


Tehát tudja a rendszer az elmentett bankkártyaadatokból, és egyedi névből hogy ki vagy, mennyi idős vagy, ezért egyből olyan kategóriát kezd el a rendszer felajánlani, ami esetleg érdekelhet.


Ennél durvább dolgok is kiderültek pl. a Google rendszeréről, hogy a szobában zajló beszélgetéseket elemzi, és az elhangzó szavak, mondatok alapján a hirdetések közé becsempészi a relevánsnak gondolt termékeket.

[link]

(Olvasónézetben F9 gomb jobb olvasni, FF alatt.)


Na most, ha Amerika ezt megcsinálta, akkor mit csinálhat Kína?


Másik példa, mezítláb heverészel és böngészed az Aliexpresszt.

A kamera ugyebár a lábad felé néz. Majd egyszer csak elkezd a lábujjakat kiegyenesítő filléres vackot felajánlani, mint termékkategória, miközben előtte még csak cipőket sem néztél, nem hogy ilyen gyógyászati holmikat, hogy ferde lábujj kiegyenesítő. (semmi baja a lábujjaimnak, bár ez mellékes). Tehát több mint furcsa, és a kereskedelem aljasságának semmi nem szab határt, maximum a szabályozások, ami nem feltétlenül van meg, pláne, ha ezeket a kereskedelmi gyakorlatokat nem is ismerik a hatóságok, miután nyilván üzleti titok, az AI-ja egy-egy ilyen rendszernek.


*az idős embereknek való gyógyászati segédeszközök kategória csak egy fiktív példa volt.



2019. szept. 5. 09:04
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Eleve nem kell megadni mindenhez az engedélyt, amihez hozzá akar férni: tartózkodási hely, kamera, mikrofon, névjegyzék, stb.

Be lehet állítani, hogy hozzáférésnél kérdezzen, így tudod mikor kapcsolná be a kamerát. Pl. a Viber amikor indul, akkor akar hozzáférni.


Alinál nagyon sok mindent érdemes letiltani, amennyiben rootolt a készülék, mert eleve olyan hozzáféréseket és reklámoldalakat akar betölteni, amire semmi szükség nincs. Kamerára is max 2 esetben: qr kódos belépés és termék keresés fotó alapján. Egyiket sem használom, tehát tiltva is van.


Ha telefonod van és nem google független, azaz a play működik rajta, akkor igazából a fiókon keresztül tudhatja a neved, korod, érdeklődési köröd a letöltött programokból vagy a google által gyűjtött statisztikai adatokból.


Tehát amint összekapcsolsz bármit is a google-al, onnantól mindent tudnak rólad.


Minden google termék tiltása (services is), reklámblokkoló és követésblokkoló, valamint részletes szabályok megadása minden programnak (pl. 3C Toolbox Pro segítségével, ha a készülék csak párat ajánl fel).

2019. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én most teljesen másról beszélek, te a google-ről.


Konkrétan az a kérdés, mennyi a valószínűsége, hogy a kínaiak magyar adatbázisokat IS összelopkodtak, és beépítik a kereskedelmi szoftvereikbe. Költői kérdés természetesen.


Fogom még tesztelni, bár az lenne jó, ha más is megerősítene /megcáfolna benne.


DE a google is ráerősített, a twitter is, a youtube is.


Következő:


Rákerestem Youtube-on az 5G kifejezésre, egy fekete srác csatornáját, videóját listázta a keresési találat elején, megnéztem a videóját. Nem vagyok abban a böngészőben bejelentkezve a Youtube-ba. Nincs is Youtube fiókom sem Twitterre, mert ez a lényeg.


Egy másik böngészőben chrome, ahol a twitterre be voltamjelentkezve, azonnal feldobta a csávót mint ajánlott személy.


Mondom mi a fax? Hogyan fér hozzá a chrome twitter domain a FF böngészőm Youtube domain sütikhez?

Vagy akkor mi alapján?


Mikrofon hallgatózik, és felismeri mi megy a háttérben youtube videó?

Vagy komolyan már nem tudom, hogy ultrasound jeleket sugároznak egyes weboldalak és visszahallják a gépek hogy mit nézel?


Simán tudnának kommunikálni a háttérben olyan emberi fül számára hallhatatlan jelekkel, amiről még csak fogalmunk sincs.


Az meg hogy tiltogassak mikrofont, meg kamerát miközben meg használom máshoz, hát nonsense.


Ugyanez a mobilnál, használom a képfelismerőjét az Aliexpressnek, sokszor nem tudnám mi az angol megnevezése egy tárgynak, lefotózom és 60-70%-ban jól működik, a QR kódos beléptetés is hasznos a PC-nél, tehát megint nem opció, hogy tiltogassam a kamerát. Olyan spéci tokom a telefonhoz meg nincs, amin fizikailag lehet elbujtatni a kamerát, letakarni egy rácsúsztatható lappal. Szigszalagozni meg kényelmetlen, mert azért készítek majdnem naponta képeket.


Majd visszarakom a kártyát és elkezdem böngészni a piacterüket, hogy megint berak-e olyan "furcsa" számomra irreleváns termékeket.

2019. szept. 5. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!