Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nálam a 64bit-es oprendszer...

Nálam a 64bit-es oprendszer (win7), miért ismer fel csak 3,2GB memóriát?

Figyelt kérdés
Hello. Nekem az lenne a problémám, illetve kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy a gépembe 4GB memória van behelyezve, de ha felrakok egy 64bit-es oprendszert, akkoris csak 3,2gb memóriát ismer fel. Ezt hogy tudnám orvosolni ?
2010. júl. 14. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a 64bit-esen? Másik rendszerrel érzékelte rendesen?
2010. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Op rendszer nem támogatja a ramot? Mondjuk így..

De szedj le egy ram tesztelőt és nézd meg azzal felismeri-e,tedd át a ramokat másik ram szlotba,cserélgesd át őket,ha így se jó,akkor valószínüleg 64 bites op rendszered nem kompatibilis a rammal és nem tudja azt beolvasni. De lehet az is,hogy alapból úgy érzékeli a ramot,hogy abból már 800 at lefoglalt(letárolt magának) a windows 7.

szóval: Ram tesztelő,szlotok cserélése,végül op rendszer csere. Illetve az is egy megoldás,amit leírtam

2010. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, attól még, ha ennyit ír ki. A win7 mindig eltárol magának valamennyi memóriát. A processzorból, a hdd-nől, és a ramból is kevesebbet jelez ki, mint egy xp, vagy akármely oprendsz. Nekem pl 5 gb-vel kevesebb hdd-t ismert fel mint az xp, 400 mega rammmal kevesebbet, és a processzorból meg 100 al kevesebbet.
2010. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs integrált videokártya a gépedben? Mert akkor az lefoglalja magának a ramot.
2010. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, közben járkáltam a BIOS-ban és mint kiderült, a rendszer azért csak 3324 mb memóriát ismer fel, mert 640 a bázis memóriának van szentelve.
2010. júl. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!