Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Monitor és TV rákötve a...

Monitor és TV rákötve a gépre. Filmnézés gépről a TV kepernyőjén, majd áram elmegy. Következő restartnál már NEM HOZZA BE A WIN KÉPÉT A MONITORON, csak a TV kepernyőjén! Hiába állítom az Nvidia Control Panelen, hogy "Set multiple displays"?

Figyelt kérdés

Csak a TV-t fogadja el monitornak.


Segítsetek!!! Már nem tudom mit csináljak, hogy újra a tegnapi (gép képét ismét a megszokott módon a monitoron nézzem, nem a TV-n) felállás legyen!



2019. aug. 4. 11:32
 1/6 Mr. V. ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb megoldás:

Eszközkezelő, Videókártya, eltávolítás. (Elképzelhető, hogy csökkentett módban kell elvégezni.)

Ha kész, akkor új hardver felismerése.

Onnantól mennie kell.

De ha a gyári driver van a gépeden és nem a win telepítette magától, akkor a gyári vezérlő mellé még programot is fel szokott rakni a gyártótól. ATI Catalyst, Intel HD Grafika, ... ezen programokban sokkal részletesebben lehet beállítani a felbontást, frekvenciát, kép osztását, nyújtását, klónozását, a színeket, stb.

Tehát ha fent van egy ilyen, akkor a hardver eltávolítás helyett előbb abban nézz körül! Ha nincs fent, akkor szerezd be a GYÁRTÓ oldaláról a megfelelő drivert (ami mellé a szoftvert is telepíteni fogja).

2019. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, leszedtem azt a bu_z_ik_ur_v@ ki_b@_szott ga_né vidi drivert és újra a monitoron van képem!


Már csak az a kérdés ezt miért csinálta? Egy áramszünet és már két megjelenítőből csak egyet ismer fel? Ez h_ü_lye?!

2019. aug. 4. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem csinalt aramszunet nelkul is ilyen figurat a kis mocsok
2019. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De mégis mi a sarkon jó egzisztenciát teremtő drága nőnemű felmenőjének csinálja ezt a teljesen felesleges balpimpilimpiséget?!
2019. aug. 4. 14:54
 5/6 DjImipapa ***** válasza:
54%
Marhaságok írogatása és puffogások helyett gondolkozz, mi is az áramszünet, és tapsikolj, hogy nem a hardwert nyírta ki!!!
2019. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DjImipapa ***** válasza:

Az, hogy nem értesz semmihez, az már régen világos lett, nyilván ezt a hiányosságodat ellensúlyozni próbálod cirkalmas szöveggel.... olvass kicsit, elnézést a marhaságaidért ne is kérj, ahhoz is hule vagy:

Áramszünetek esetén az érzékeny elektronikai eszközök komolyabban károsodhatnak, adatok tömege veszhet el és hardverhibák állhatnak elő.


Az áramszünetek és a feszültségesés ellen az érzékeny elektronikai eszközöket szünetmentes berendezésekkel érdemes védeni, amelyek ára minden esetben eltörpül az áramszünet okozta kár értéke mellett. Bár a hazai háztartások túlnyomó többsége már jól ismeri az áramszünetekkel együtt járó kellemetlenségeket, mégis csak a lakosság kis százaléka használ szünetmentes berendezéseket a számítógépek, DVD lejátszók és televíziók védelmére.


A Contingency Planning Research technológiai kutatóintézet adatai szerint a számítógépek leállásait, meghibásodását és az adatvesztéseket az esetek 45,3 százalékában a tápellátási, energiaellátási problémák - áramkimaradás vagy túlfeszültség - okozzák. Az áramkimaradásokkal együtt járó káreseményekre a közelmúltban történt nagyobb európai és hazai áramszünetek hívták fel a figyelmet.


"Tavaly novemberben Európa-szerte két alkalommal volt nagyobb áramkimaradás, idén május végén pedig Magyarországon is megtapasztalhattuk, milyen az, amikor egy előre nem látható időpontban hirtelen áramszünet lesz" - mondta el Szarka Attila, az APC-MGE rendszermérnöke. "Az ilyen váratlan áramszünetek komoly veszélyt jelentenek az érzékenyebb elektronikai berendezésekre nézve. Ha a számítógépünk egy áramszünet következtében hirtelen kikapcsol, komolyan károsodhat a merevlemezünk, és adatok hada veszhet el. Ha nem rendelkezünk szünetmentes áramforrással, akkor a legjobb amit tehetünk, hogy kikapcsoljuk a számítógépünket, a TV-t vagy a HIFI berendezést, és megvárjuk, amíg újra stabil lesz a hálózat, ugyanis az áram ilyenkor többnyire szakaszosan, kisebb lökésekkel tér vissza. " - tette hozzá Szarka Attila.


Az áramszünetek következtében bekövetkező adatvesztések vagy a készülékben keletkezett károk minden esetben elkerülhetők lennének szünetmentes berendezések használatával. A rendszerleállást okozó energiaellátási zavarok egy része nem áramszünet, hanem feszültségesés vagy túlfeszültség. A szünetmentes berendezések ezek ellen is védenek, és egyes eszközök arra is képesek, hogy az alacsony feszültségből magasabb, normál kimeneti feszültséget állítsanak elő.

2019. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!