Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux: kimenetet hogy lehet...

Linux: kimenetet hogy lehet rögtön tömríteni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha dd parancs segítségével leszedek egy image-et és azonnal szeretném tömöríteni, mit kell tennem?

dd if=/dev/sda of=lemezkep | gzip -9

Valami hasonlóval miképp lehet továbbdobni azonnal a tömörítőprogramnak a kimenetet? Annyit duok csak hogy valami hasonlóan kell, esetleg a dd parancs elé kell írni ezt.



2019. júl. 26. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
sudo bash -c "dd if=/dev/sda2 | gzip > /media/disk/sda2-backup-10august09.gz"
2019. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Explanation: a dd a standard outputra ír, ha nem adsz meg kimeneti fájlt, és a pipeline utáni parancs megeszi a dd kimenetét a standard bemenetén. A végén a tömörítő parancs standard kimenetét átirányítod egy fájlba a > jellel.


Amit a kérdésedben írtál parancs, azzal az volt a fő hiba, hogy a dd kapott kimeneti fájl paramétert, így abba írt. A standard outputjára nem írta ki a felolvasott lemezképet, így az nem jutott el a gzip-ig. (Lehet, hogy ezen kívül szintaxhiba is van benne, fejből nem tudom.)

2019. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen csak így lehet?

Én az alábbi módon szeretném:

#!/bin/sh

Ekkor jönne a sor amit írtál de attól tartok ilyen módon már nem paraméterezhető a shell a -c paraméterrel amit írtál.

2019. júl. 26. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
De igen, a pipe szkriptben is működik.
2019. júl. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pipe != shell paraméterezése
2019. júl. 27. 06:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha inkább beírnád az #1-es választ egy szkriptbe? (facepalm)
2019. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Angol netszleng nem igazán hoz lázba és nem is kellene használni itt, mert ez egy magyar oldal.

#!/bin/sh

E sor után miért kellene paraméterezve meghívni a bash shell-t?

sudo bash -c "dd if=/dev/sda2 | gzip > /media/disk/sda2-backup-10august09.gz"

Alapvetően az elgondolás biztosan így működik, csak a paraméterezésre kérdeztem rá. Esetemben a sudo elhagyható, mert root alól futtatom ezeket.

#!/bin/sh

dd if=/dev/sda2 | gzip > /media/disk/sda2-backup-10august09.gz

Így elképzelhető, hogy működik, csak most nem tudom kipróbálni.


Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 28. 00:55
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
A paraméterekre a $1, $2, ... $9 változókkal hivatkozhatsz. És azért is facepalm, mert ezt egy egyszerű "bash script paraméterezés" keresés is megadja.
2019. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!