Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem adnak a natolt IPv4...

Miért nem adnak a natolt IPv4 címek mellé egy publikus IPv6 címet a mobilinternet szolgáltatók?

Figyelt kérdés

2019. júl. 2. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Esküszöm ha elkezdem a saját nagybetűs Életem, Telekomos internetem lesz.

Vodafone-nál még mindig IPv4 van, lehet elvileg IPv6-ot igényelni, de akkor IPv4 nem lesz, hanem valami DS-Lite-ot adnak ha jól következtetek.

Én lennék a legboldogabb ember, ha a többi - egyébként telekomos - barátaimmal úgy tudnék játszani saját gépen hosztolt szerveren, hogy ne kelljen a routeren portforwardolni minden port után egyesével, ez IPv6-tal lehetséges lenne.


Ráadásul a vodánál a saját publikus ip címemre nem tudok csatlakozni, csak külső interneteléréssel. Ez egy router frissítés után lett. Ezelőtt működött, csak 2 perc után meghalt valamiért a hálózat és újraindult a router.

2022. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Plantron ***** válasza:

#10: lehet, hogy van más APN beállítás, de a default az még mindig csak only IPv4


#11: mobilnetet nem kellene keverni a vezetékessel. Ettől függetlenül ne gondold, hogy a Telekom olyan jó, sőt... Az IPv6 implementációja valóban jobb, mint a Vodás DSLite, ha már itt tartunk. De én meg pont a T-hez nem szeretnék visszamenni. A központilag szándékosan megszakított "adatszálak" mellett a peering (meg a külföldi sávszél) tudott a legjobban kikészíteni. Tudom, tudom, 10000 emberből 1-et érint. De amikora német szerverre kellett (volna tudni...) SSH-n belépni, ez kicsit sem vigasztalt. Aztán szerencsére jött a Digi és minden remek, így lassan nagyságrendileg 10éve nincs panaszom az internetre.

2023. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 vagyok megint

Akkor örüljek, hogy minden szerverem elérem ssh-n :D

Digi érdekes, mert egy ismerősöm Digi-s és nagyon instabil az internete.

Amúgy eddigi tapasztalatok alapján átlag felhasználói szemmel nézve minden szolgáltató jó, csak egy helyen nem mindegyik. Gondolom valahol régebbi hardverek és/vagy kábelezés van, valahol újabb, így ebből kifolyólag valahol X szolgáltató a jobb, valahol Y szolgáltató a jobb.

Na alszok, csak megint valszeg valami macska csörtet a padláson. Ötletem sincs hogyan jutnak fel, és egyáltalán be oda...

2023. ápr. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#7-hez hozzáfűzném amúgy, hogy erre van a dinamikus DNS.
2023. ápr. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!