Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megszeretnék tanulni...

Ha megszeretnék tanulni kriptonpénzt létrehozni, ehhez hova kell mennem? Hol tanítják ezt?

Figyelt kérdés

2019. máj. 8. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:

"Megfordítottad a mondanivalót. Arról van szó, hogy akkor könnyebb volt."


Jogilag és technikailag kiforratlan terepen semmi se könnyebb, ez csak kifogás. És honnan tanultad meg amikor sehonnan se lehetett megtanulni mert senki se tanította? Nem könnyebb volt hanem csak másfajta nehézségek voltak. Nagyon sokan belebuktak akkor a nagy könnyebbségek közepette.

2019. máj. 12. 11:15
 42/69 A kérdező kommentje:

" "ez a jövő technológiája" is egy üres frázis. A jövő technológiája ki tudja mi. Most a kriptopénzeket is elsősorban az anyagi haszon tartja életben és mozgásban, csak másodsorban a mögötte lévő technológia, ami alapjában véve már 10 éves. A kriptopénzek inkább a múlt és a jelen technológiája.


A blokklánc technológiával sokkal érdekesebb dolgokat lehetne művelni már most is, például csalásálló szavazórendszert lehetne létrehozni az országok számára. De ha már pénz, a bankok is átállhatnának a bankszámlák blokkláncban tárolására."



"Na ezt hívják kapzsiságnak, ahogy írtam..."



Nem látjátok a fától az erdőt. A pénz annyira elvakit benneteket, hogy csak a pénzt látjátok az egészben. Pedig attól hogy egyesek nyerészkednek rajta ésm keresnek rajta még van ott más is. És messze nem 10 éves a technolóógia, már 40 évvel ezelött is kisérleteztek vele. A bitcoin 10 éves nem maga a technológia. A bitcoin is ezt a technologiát használja. De még maha a bitcoin sincs kiforva, csak egy példát mutat.


"A blokklánc technológiával sokkal érdekesebb dolgokat lehetne művelni már most is, például csalásálló szavazórendszert lehetne létrehozni az országok számára. De ha már pénz, a bankok is átállhatnának a bankszámlák blokkláncban tárolására."


Ép ezek történnek, ezért mondják sokan hogy a jövő technolgiája. Te nem olvasol hireket? Nem csak lehetne csinálni hanem folyamtosan vuzsgálják ennek a lehetőségét bankok és egyéb felhasználók s folyamatosan teszik is ezeket.


A technologia használata nem éppek kapzsiság, de aki csak a pénzt látja az nyilván csak a kapzsiságot fogja látni. Érdemes nagyobbra nyitni a szemeteket, mert aki üres fázisnak látja a jövő technologiáját az ép azt nem látja amit utána maga is leir. Mondjuk fura hogy irtál felhasználási modokról miután üres frázist is irtál. Te azt se veszed észre amit saját magad irsz le? Asszem ehhez nem elég a tág szem se mert te azt se veszed észre ami a saját agyadban benne van.

2019. máj. 12. 11:24
 43/69 anonim ***** válasza:

#39:"

" a kriptopénzeket is elsősorban az anyagi haszon tartja életben és mozgásban"

Na ezt hívják kapzsiságnak, ahogy írtam..."


Erre majd megkapod, hogy irigy vagy, és csak azért írod, mert nem szálltál be és nem lettél dollármilliomos belőle. Legalábbis ilyen válasz szokott jönni.

Ha ahogy sokan mondják (de úgysem tartják be) csak annyival szállsz be, aminek az elvesztése esetén csak kicsit fájjon (mert minden veszteség fáj), nem is fogsz nagyot szakítani. De ha sokkal szállsz be, akkor nagyot kockáztatsz. Nagy összeg esetére a kriptopénznél biztosabb befektetések is léteznek (és itt nem ingatlanra gondoltam).



#40 és #41: "Ha ez igaz akkor miért nem lettek az ok sikeresek? Ha olyan könnyű volt létrehozni miért nem jött létre rengeteg amik fennmaradhattak volna? Ez inkább a szomszéd fű effektus. Könnyebbnek látszik, mert nem emlékszel az akkori nehézségekre."

"Nagyon sokan belebuktak akkor a nagy könnyebbségek közepette."


Akkor is voltak akadályok és nehézségek, csak ezeknek a száma azóta megszaporodott. A nehézségi szint nem csak a kitpopénzeknél nő.

Akkoriban a Facebook vált eléggé tőkeerőssé ahhoz, hogy letarolja a közösségi piacot. A tőke onnan jött, hogy lényegében egy reklámplatformmá vált (a reklámokból szerzi a bevételeit), akár a Youtube. A vetélytársak ezt a lehetőséget nem igazán használták ki.



Nem azt írtam, hogy ne próbáld meg. Tanulhatsz belőle. Ha létrehozol valami olyan forradalmian új dolgot, ami blokkláncra épül, de nem pénz (erről már leírtam a véleményem miért) akkor befuthatsz vele. Ha első vagy valamiben és nem szúrod el, akkor garantált a siker. Csak igyekezni kell, mert amint kitaláltál valami új, még nem létezőt, biztos lehetsz abban, hogy hamarosan már is kitalálja és lehet, hogy ő lesz a gyorsabb a megvalósításában.

2019. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 A kérdező kommentje:

"Nagy összeg esetére a kriptopénznél biztosabb befektetések is léteznek"


Extrém kockázattal járó befekteténél szinte minden biztosabb.


"Ha létrehozol valami olyan forradalmian új dolgot,"

Nem kell frradalmian uj dolog, nagyon sokan régi dolgokkal lettek sikeresek.

Pl. volt idő mikor a zöldség eladás volt nagy üzlet, mi ebben a forradalmian uj? Már 2000 ezer éve is adtak el zöldséget, ki is kergette őket Krisztus a templomból. Akkor is voltak ellenlábasok, és ma is.


"Ha első vagy valamiben és nem szúrod el, akkor garantált a siker"


Ez csak mesebeszéd, nagyon sok siker nem vadonat új dologra épül, de garancia akkor sincs ha első vagy. Elsőkét nem el szúrni se olyan könnyű, amikor még senki sem tud semmit beleértve magadat is. Ez a szöveged nekem csak önigazolásnak tűnik.


"Csak igyekezni kell, mert amint kitaláltál valami új, még nem létezőt, biztos lehetsz abban, hogy hamarosan már is kitalálja és lehet, hogy ő lesz a gyorsabb a megvalósításában."


Nézd inkább a zöldséges ellenpéldát, sok ezer éve találták ki és még ma is sokan sikeresek belőle.

2019. máj. 12. 11:46
 45/69 A kérdező kommentje:
2019. máj. 12. 11:48
 46/69 anonim ***** válasza:

#42:

"Nem látjátok a fától az erdőt. A pénz annyira elvakit benneteket, hogy csak a pénzt látjátok az egészben."


Pont azt írtuk, hogy az emberek többsége a pénzt látja benne, ezért ennyire poluláris a dolog.

Én írtam azt, hogy sok más célra is fel lehetne használni a blokkláncot, de valahogy mindig pénz jön ki belőle, ami miatt az emberek többsége foglalkozik vele (a remélt nyereség miatt).

A te kérdésedben viszont ez van:

"megszeretnék tanulni kriptonpénzt létrehozni"

Hoppáré! Kit is érdekel az a pénz? Miért nem azt írtad akkor, hogy egy választási rendszert, vagy egy hamisításálló adatmegosztó hálózatot akarsz rá építeni?

Na ugye, hogy ugye.


Tudom, hogy az elv már a Bitcoin létrehozása előtt is létezett (ezt már nem egyszer leírtam más kérdések alatt), de 10 éve hozták létre a Bitcoint a gyakorlatban, ezért onnan datálható.


"Ép ezek történnek, ezért mondják sokan hogy a jövő technolgiája."

Igen, kórusban bégetik és mert jó hívófrázis. Továbbra is azt mondom, hogy ez a legjobb esetben is a JELEN technológiája. Igen, fejlődik, de ha te programozó vagy, akkor tudhatod, hogy egy program, egy rendszer soha nincs kész, mindig van mit fejleszteni, pótolgatni rajta.

A hashgráf rendszerről hallottál már? Ez a hagyományos blokkláncot leváltó új megoldás. Na, akkor ez már inkább a jövő, de az is csak addig, amíg az is el nem terjed, mert akkor már szintén a jelen lesz és attól még azt is borítékolom, hogy kriptopénz tőzsdézésre fogják főként használni.


#44:

"Extrém kockázattal járó befekteténél szinte minden biztosabb."

Ebben legalább egyetértünk (egyelőre).


"Nem kell frradalmian uj dolog, nagyon sokan régi dolgokkal lettek sikeresek.

Pl. volt idő mikor a zöldség eladás volt nagy üzlet, mi ebben a forradalmian uj? Már 2000 ezer éve is adtak el zöldséget, ki is kergette őket Krisztus a templomból. Akkor is voltak ellenlábasok, és ma is."


Ne keverjük az információ technológia világát az offline világgal. Teljesen másképp működik a kettő.


"Ez csak mesebeszéd, nagyon sok siker nem vadonat új dologra épül, de garancia akkor sincs ha első vagy. Elsőkét nem el szúrni se olyan könnyű, amikor még senki sem tud semmit beleértve magadat is. Ez a szöveged nekem csak önigazolásnak tűnik."


Nem mesebeszéd. Olvass marketing elméletet. Ha valamiben az első, kiemelkedő vagy, kiemelkedőt alkotsz és nem szúrod el, akkor az út a sikerhez. Nem állítottam, hogy könnyű nem elszúrni.

Persze, megjelenhet valaki, aki sokkal jobban csinálja, mert belevisz valamilyen új elemet, de az akkor már egy új dolog, amelyben ő lesz az első.

Mégis, mit akarnék ezzel önigazolni? Mi köztem és a marketing között a kapcsolat? Nem én írtam a marketing tananyagot. Ami amúgy működik (már aki belátja hogy nem hülyeség és használja a marketing alapvetéseket).


Zőccséges:)

2019. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 A kérdező kommentje:

"Miért nem azt írtad akkor, hogy egy választási rendszert, vagy egy hamisításálló adatmegosztó hálózatot akarsz rá építeni?"


mert nem foglalkozom se választási rendszerekkel, se hamisításálló adatmegosztó hálózatokkal. Miért kéne azt írnom, hogy olyasmit akarok ráépíteni amivel nem foglalkozom? eleve nem csak e két felhasználási lehetőség van. Nekem miért pont e kettővel kellene foglalkoznom? És eleve pénzt miért kéne választási rendszerekhez felhasználni? (hacsak nem a választók lefizetéséhez, de most a politikai felhasználást inkább ne feszegessük, legalább addig ne amíg az alaptéma nem megy. Amúgy kiváló ötlet, hogy a választás hamisíthatatlanságát szolgáló rendszer egyben alkalmas a választól lefizetésére is:))). de ennek a kifejlesztését meghagyom neked főleg hogy maga az ötletgazda is te vagy) Szóval kevered a pénz és a blokklánc technológia fogalmát, ugyanakkor ez nem feltétlenül baj, hisz a bitcoin maga is keveri. pontosabban ötvözi.

2019. máj. 12. 12:08
 48/69 A kérdező kommentje:

"Ne keverjük az információ technológia világát az offline világgal. Teljesen másképp működik a kettő."


van sok közös vonás, pl. kitartás nélkül senki se lesz sikeres, a befektetett tudás és munka nem látszik, s a sikereseket mindkét részen szerencsésnek hiszik azok akik nem fektették be a munkát és a tudást. Szóval ezek közös vonások akár off akár online az ügy. A munka nélküli meggazdagodás csak egy mese aminek sokan bedőlnek, majd utána másokat okolnak.

2019. máj. 12. 12:11
 49/69 A kérdező kommentje:

"Pont azt írtuk, hogy az emberek többsége a pénzt látja benne, ezért ennyire poluláris a dolog."


A zöldségben is az emberek többsége a levest látja esetleg a meggazdagodást, a befektetett pénz és munkát viszont már csak kevesek.

2019. máj. 12. 12:17
 50/69 A kérdező kommentje:
Az "út a sikerhez" és a garancia nagyon nem ugyanaz a fogalmak.
2019. máj. 12. 12:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!