Az 1000 mbit/s internet csak parasztvakítás?
Valakinek van itt 1000 megabites nete és el is éri ezt a sebességet???
1000 mbit/s átváltva 125 mb/s !!!
Képes ezt a kiépitett rendszer lehetővé tenni az országban, vagy ez csak reklám. Bátyámnak is 1000 megabites nete van de abból 200 mbit/s-ot ér el.
Ezért kételkedem...
#14-es akart lenni az előbb
Már felidegesítettem magam az ilyen fa***ókkal
Ennyi apróságon veszekedni..
De hogy válaszolják is. 100% ban még nem sikerült kihajtanom, de itt a gépem a gyenge láncszem nem a digi. Speedtesten kimérem simán a 970/300 at (igen pár napja megemelték feltöltést a gigabites csomagban). Viszont mint FTP mint torrent téren "csak" 101MB/s volt a plafon letöltés (gyenge láncszem a HDD, SSD-n csak a rendszer van, lemezcache off), feltöltés megvan a maximum, sőt ha viszik rendesen több is (41MB/S). Kábel Cat5e ami lépcsőházi ONT tól routerig kb 30m, routertől gépig további 10m kb.
Gép se egy erőmű. Xeon E3300 CPU, 8Gb DDR2 RAM, integrált Intel hálókártya. Win 10 x64 el.
Szóval igen. Megfelelő eszközökkel megfelelő helyről /helyre megközelítőleg kihasználható a gigabites internet.
Kedves "10 éve informatikus" okos hozzászóló!
Olyan, hogy milibit, valóban nem létezik, mert a mili helyesen milli, viszont millibit miért ne létezne?! Az SI előtagok szorzószámok, így természetesen létezik millibit, csak nem igazán használatos, ráadásul az informatikában az alábbi miatt gyakorlati jelentősége sincs:
Minden szakmáját nagymellénnyel hirdető informatikusnak illik tudni, hogy az informatikában valójában nem a SI prefixum rendszer szerint működnek a szorzók, hanem a binárius prefixumok szerint, azaz nem mega, giga, ... a helyes, mert nem 1000 a váltószám, hanem a számítógépek által használt kettes számrendszer miatt 1024.
A helyes írásmód ezért GiB, MiB, ... Kiejtése: GibiBájt, MebiBájt.
Nem az a baj, hogy nem tudod, hanem az, hogy alaptalan magabiztossággal szólsz le nem informatikus átlagembereket.
Üdv: egy nem informatikus
"viszont millibit miért ne létezne?!"
Mert a bit elemi egység nem bontható részekre.
"az informatikában valójában nem a SI prefixum rendszer szerint működnek a szorzók, hanem a binárius prefixumok szerint, azaz nem mega, giga, ... a helyes, mert nem 1000 a váltószám, hanem a számítógépek által használt kettes számrendszer miatt 1024."
Metrikus prefixumok is használatosak - főleg ott, ahol valamilyen fizikai mennyiségből - terület, kiterjedés, órajel - származik az adatmennyiség/-sebesség.
Ilyen például:
* az adatátviteli sebesség (akár Internet, akár helyi hálózat, akár valamilyen számítógépes busz) - mivel az az órajelből (aminek mértékegysége a hertz) származik
* a merevlemezek/flash-meghajtók (pendrive-ok, memóriakártyák)/DVD-/Blu-ray-lemezek/szalagos kazetták kapacitása
bővebben: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!