Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Paypal nélküli ebay rendelés...

Paypal nélküli ebay rendelés (aminél kártya adatait kell megadni) mennyire biztonságos? Vásárolt már valaki így itt?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy annyi előnye lenne hogy reklamálhatnék paypalon és visszakérhetném a pénzt ha gond van, de ha ez nem fontos mert minimális tételeket rendelnék (tipikus kínai néhány száz ft-os cuccokat) akkor lehet gondom ha közvetlenül kártyával tenném? kártyaszámot, lejárati dátumot és 3 számjegyű kódot kéri amik a bankkártyámon vannak.
2018. dec. 15. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%-osan biztonságos.
2018. dec. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet, az ilyen jellegű adatokat az Ebay kezeli, ami épp nem egy apróra cég.
2018. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ó az jutott még eszembe hogy iylen verziónál biztos levon a bank is külön kezelés költséget, na azt jó lenne tudni mennyi lehet, mert értitek, most ha megrendelek valamit 300 forint értékben és még +500 lesz mire feldolgozzák az úgy nem nagyon jó :D
2018. dec. 15. 17:03
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
"eszembe"... óriási!!!!!!!
2018. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
mi a probléma #4? nagyon piszkálódó kedvedben vagy úgy látom
2018. dec. 15. 17:24
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem ebay látja csak a kártya-adatokat, de én olyan kártyát azért félnék megadni, ami mögött sima folyószámla van, bár talán nem lehet belőle gond. Én úgy tudom, hogy a megadott kártyaszám stb nem kerül az eladóhoz.

Mivel ebay-n rendelsz, a termékvédelem amit az ebay nyújt, vonatkozik rád ugyanúgy.

2018. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kezelési költséget te kell tudnod, esetleg a bankodtól kérsz pontos személyre szabott információt.
2018. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ebay felvásárolta a PP-t tehát no para.

Másik:

A főszámlán hozz létre egy alszámlát + kártyát, így az alszámlához tartozó kártyával fizetsz, a főszámláról mindig csak annyit vezess át az alszámlára (+10-20%) amennyit fizetni fogsz, és amikor fizetsz.

2018. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
utolsó, igen úgy kellett volna... én is későn olvastam tippként. remélem nem én leszek a világ legnagyobb lúzere hogy megcsináltam főszámláról.
2018. dec. 15. 18:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is szoktam főszámláról vásárolni.


1. Pontosan annyit vesz amennyi az eladási ár - jellemzően Aliexpress - egy fillérrel sem többe.

2.Erste-s vagyok és ott van védelem a külföldi vásárlásokra.Amikor megadom a kártyaadatokat a pénz leemeléséhez, akkor kapok a banktól egy ellenőrzőkódot a telefonomra és csak akkor kapják meg a pénzt ha ezt a vásárlás oldalán megadom.

Én ezt teljesen biztonságosnak érzem, sosem voltsemmi probléma...

2018. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!