Az internetszolgáltatók meddig őrzik meg az IP címeket?
2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről ( [link] ) 159/A §-át javaslom szíves figyelmedbe.
A 3. bekezdés ír a megőrzés idejéről, az 1. bekezdés a tárolandó adatok köréről.
Egyrészt ebből nem derült ki nekem hogy megőrzik e a MAC címet, másrészt 2016-ban valami "terrortörvényt" fogadtak el és nem biztos hogy ez a nagyon régi 2003-as törvény van hatályban.
1. Ez a "nagyon régi törvény" jelenleg is hatályos (értsd: folyamatosan bővítik - például az említett paragrafust "a 2007. évi CLXXIV. törvény az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról" frissítette - lásd a csillagot a paragrafus száma mellett. Ennyi erővel a jelenleg is hatályos "1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról" sem lenne megfelelő, mert 1999. évi, "nagyon régi".).
2. Az említett "nagyon régi törvény" 1b bekezdése szerint:
"az előfizető, felhasználó egyedi azonosításához szükséges - az előfizetői szerződésben rögzített, vagy az elektronikus hírközlési szolgáltató által egyéb módon az előfizetőhöz, felhasználóhoz rendelt - állandó műszaki-technikai azonosítók;"
Nos az"állandó műszaki-technikai azonosítók"-ba belefér a MAC-cím is. DHCP-s autentikáció esetén létszükséglet, hisz az ügyfél végponti eszközét az azonosítja; PPPoE-s azonosításnál meg rögzítődik a naplóállományban a MAC-cím is.
3. A citált cikk nem ír semmi az említett - "2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről" - jelenleg is hatályos "nagyon régi törvény" adott paragrafusával ellentéteset.
10 évig dolgoztam a távközlési iparban, az "EHT." kötelező olvasmány volt - még informatikusként is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!