Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Magyarországon az internetszol...

Magyarországon az internetszolgáltatók mennyi ideig kötelesek naplózni az előfizetőknek kiosztott dinamikus IP címeket a jelenlegi törvények szerint?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 20:01
 1/5 Reiber Péter ***** válasza:

Muhahahahaaa....ez nem az ország, ahol erre holmi egyszerű, egyértelmű törvény van.


Sőt, az IP cím egyszerre személyes adat és nem az, mert mindkettőre tudok jogerős bírói ítéletet mutatni, amit itt egyszerűen úgy "oldanak, fel", hogyhát mindkettő "saját kontextusában értelmezendő" neszeneked, a nagy pátoszós lóf...sz a bárhova.



Mellesleg ahol sok ilyen egyértelmá garancia van-volt ott sem "sokra mentek vele", ld lehallgatási botrányok, usa.

2015. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 évig egész biztosan,sőt nem csak azt hanem tudtommal konkrétan köteles naplózni a hostok IP címét akikhez kapcsolódsz (ezt személyesen olyantol tudom aki konkrétan nagy internetszolgáltatónál hálózat üzemeltetéssel foglalkozik).Innentől kezdve Te>proxy>weboldal kapcsolat esetén röhögve dokumentálja a szolgáltatód is és és a weboldal is a proxygép IP címét.Mellesleg az IP cím egy előfizetést azonosít hogy kihez tartozik.Ha olyan ügyed van megvan a kellő indok nálad kopogtatnak viszik a gépet routert téged kikérdeznek.


Technikai védelem IP cím lekövetése+szolgáltató felőli lehallgatás ellen TOR szoftver működése Te>proxy> proxy> proxy>weboldal ez titkosítja az internetkapcsolatot és nem nyomon követhető a szolgáltatód felől mit nézel.


Számitógépen lévő adatok védelmére teljes merevlemez titkosítás kényes dolgok eltüntetésére adatok felülírása.


Az IP cím önmagában jogilag semmire nem bizonyíték mivel a szolgáltató fellöl is meg te felöled is több ponton is rengeteg féle módon manipulálható a rendszer így technikailag IP cím alapján még a hely hogy te vagy a végpont ha történt valami is csak feltételezés.A szolgáltató csak azt tudja megmondani ezen eszközazonosítók ezen előfizetőhöz tartozna amihez kapott IP címet az adott időben ha lekéri a hatóság tőle ezt az információt.


Az hogy nálad kopoktassanak oda már nyomós ok kell.Szimpla esetben alkalmi ügy esetén e-mail címet,nikneveket keresnek ami alapján konkrét személyhez köthető az adott dolog.



Ha van nyomós okuk és egy rendszeres dolgot keresnek szimplán lehallgatják bírói végzéssel szolgáltatód felől a vonalat és gyűjtik az adatokat Facebookra,e-mail fiókokba,fórumokra ki milyen niknéven jelentkezik be és hozzápróbálják kötni konkrét személyhez.Na itt technikailag a felhasználónevekhez tartozó jelszótól kezdve ki kivel e-mailezik technikailag ami nem erősen titkosított minden olvasható.

2015. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nincs szó semmi komolyabb dologról, csak egy ideje VPN-t használok, és kíváncsi voltam, hogy mennyi az az idő, ami után már valószínűleg eltűnnek a VPN korszak előtti tevékenységem nyomai a szolgáltatónál. Ebben az óriási demokráciában, ahol már a Facebook kommentelőket is üldözik a kicsit markánsabb politikai véleményekért (pl. zsidózás), nem árt, ha odafigyel az ember, hogy mit és hogyan csinál.
2015. márc. 5. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A VPN eknek két nagy gyengélye van:

1. Te>proxy>weboldal ez hogy az adott IP címet dokumentálja a weboldal és a szolgáltatód is amit elfedésre használsz.Itt kikérik a weboldal felőli IP címet majd a szolgáltatód fellől a naplót és ugyan az a Proxy cím fog megjelenni mindkét oldalon.

Erre orvosság ha olyan VPN szolgáltatást használsz ami láncolt proxykat használ.

2.A VPN szolgáltatás ha céges naplózhat kiadhat (ide már dolgozni kell).

Ha az anonimitás a cél javaslom a TOR-szoftvert ez 3 láncolt folyton változó útvonalú proxyn megy át ami erőssen titkosítja a forgalmat.Ezeket a proxykat egymástól független magánemberek üzemeltetik így itt egyik két eset sem áll fent.Plusz biztonságos böngészőt használ ami bezáráskor eltünteti a sütiket aktív bejelentkezéseket és egyébb dolgokat.


Itt tölthető le: [link]


Teljesen ingyenes nyílt szoftver rengeteg információval a neten.Ezt direkt az anonimitás megőrzésére találták ki és szinte minden apró részletre gondoltak a fejlesztők.

2015. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, ha komolyabb csíntevésre adom a fejem, majd használom a TOR-t, hétköznapi netezéshez, meg torrenthez (ami elvileg legális MO.-on, de én ezeknek már egy szavát se hiszem) jó lesz a VPN, úgyis bőven van még az előfizetésemből.
2015. márc. 10. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!