Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Én XY vagyok ez pedig a Z...

Én XY vagyok ez pedig a Z blog. Ez a bejelentkezés a hozzá tartozó kéz gesztikulációval honnan származik eredetileg?

Figyelt kérdés
Tök vicces, hogy manapság minden youtuber így mutatkozik be minden egyes vlogepizódjában, csak látszik az, hogy a kézmozdulat és gesztikuláció baromira nem természetes, soha az életbe ilyent élőben nem adnának elő. Honnan származik, kit majmolnak?

2018. okt. 29. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen kézmozdulat? Milyen gesztikuláció?
2018. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
amikor két kézzel magukra mutatnak, hogy ez én vagyok, aztán meg a képernyő keretére, hogy ez meg a vlogom, és bemondják a nevét
2018. okt. 30. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Sose láttam ilyet, gondolom valami rajzfilmes beragadás lehet.
2018. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

hogy honnan szeármazik, nem tudom. kétlem, hogy a kultúrtörténet feljegyezte volna, de ki tudja. eléggé adja magát, hogy egy képernyőre kerülő ember, akit még nem ismernek az emberek bemutatkozzon a közönségének. nagyjából annak mintájára, ahogyan a tévés riporterek is bemutatkoznak általában a nézőknek, mielőtt elmondják a helyszíni tudósításukat - pedig sok esetben azért egy tévés arcot többen ismernek egy kezdő YouTubernél (a befutottabbak meg egy idő után le is szoknak erről, mert már csak feleslegesen telne vele az idő). ha nagyon meg akarják spórolni az időt ezzel, akkor is általában kiírják a képernyőre a riporter nevét, hogy ne kelljen külön bemutatni, de mégse maradjon el teljesen a bemutatás és ne maradjon névtelen a tévés arc.


mivel a videós nem tudhatja, hogy aki az x-edik videóját nézi az látta-e az x-1 korábbi videót is, vagy tök új és most látja életében először, ezért érdemes minden egyes videóban bemutatkozni, mert az pont ugyanolyan hülyén néz ki, hogy már ismerősként tekintesz a nézőre, pedig sosem látott még téged, mintha mindig újra és újra meg kell hallgatni ugyanazt a bemutatkozást, pedig pontosan tudod, hogy ki az illető, hiszen minden videóját láttad. ezt (is) redundanciának hívják és azért csinálják, hogy a fontos információk biztosan eljussanak a nézőkhöz.

a televíziós és rádiós adásszerkesztésben még arra is figyelni szoktak (jobb helyeken), hogy a hír fontos alap információi (hol, mikor, mi történt) többször is elhangozzanak egy műsoron, vagy akár egy-egy blokkon belül is, mert a tévénél, rádiónál nem lehet tudni, hogy a műsor melyik pontján kapcsolódik be a néző. lehet, hogy a mondat közepén kezdi el hallgatni a híreket és csak azt hallja, hogy emberek haltak meg, vagy kitört a háború, de ha csak a mondat elején szerepelt, hogy ez melyik országban is történik, akkor elég komoly hiányosságot szenved. ezért szokták a fontos részleteket valamilyen formában beszúrni később is, hogy ha a közepétől hallotta, akkor is össze tudjon állni, hogy miről is van szó.


egyébként nyelvtannáci barátom szerint (és én is látom a felvetésének a létjogosultságát) az "én XY vagyok, ez pedig a Z vlog" formátum logikailag hibás, mert ha csak te vagy a képernyőn, akkor értelmetlen az "én", hiszen nincs ott senki más rajtad kívül. elég annyit mondani, hogy "XY vagyok és a Z vlogot nézed". valószínűleg az angol/amerikai vloggerektől jött át az "én vagyok" megfogalmazás, mivel ott szemben a magyarral nyelvtanilag mindenképp muszáj használni a létigét.

2018. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!