Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám használni a...

Hogyan tudnám használni a mobilinternetet (telenor hipernet home ) vályogházban, ahol csak a padláson van egy pont ahol befogom a 4G-t?

Figyelt kérdés

ADSL Internetem van jelenleg. Mivel nincs kiépítve a településen normális hálózat ezért 1-2Mb-nál több nem jön be sajnos. Mobil internettel szeretnék próbálkozni,egy falubeli ajánlotta,már 3 családnak van itt Telenoros mobil internetje. [link]

Egy baj van,hogy vályog házban lakom és nincs térerő a házban,le van teljesen árnyékolva. Az első szobában van térerő az ablaknál,de nem elég 4G-hez,csak E-t ír ki a telefon is. A padláson egyetlen egy helyen van egy pont ahol van 4G,olyan 20Mbps letöltési sebességet mérek. Itt működne a mobil net. Az egyik szomszéd áthozta az ő cuccosát,ami egy Telenoros USB Mobil Stick,amiben van egy SIM kártya,erre rácsatlakozik egy Hordozható kompakt LTE MIMO X alakú antenna. [link] Illetve egy router és van internet,kipróbáltuk. Elméletileg le lehet hozni a padlásról a kábelt,de nem tudom hogyan viselné a téli hideg időjárást oda fent. Hallottam,hogy vannak kültéri antennák is,de nem tudom hogyan van ennek a pontos menete,nem merek rendelni antennát,mivel nem tudom,hogy jó e lenne,ezért lenne jó egy olyan személy aki keni vágja,ki jönne,megnézné,hogy működne e,érdemes e bele vágni,fel tudná szerelni,bekötni,behúzni a házba. Esetleg tud valaki olyan szolgáltatót vagy céget aki ilyennel foglalkozik?



2018. júl. 30. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos kénytelen leszel a padlásra tenni, ez biztos. A modem nem viseli a téli hideget, az antennába viszont szerintem nem okozna kárt. Csak az a baj, hogy az elmondásod alapján épp, hogy van térerő, az is csak egy pontban. Viszont a 4G úgy működik, hogy ha sokan lógnak rajta, csökken a lefedettség, meg a hó, falevelek, minden befolyásolja. Lehet, hogy nem lesz mindig 4G, és olyankor még lassabb lesz, mint az ADSL. Szóval ez így kicsit lutri. Lehet a falu másik felén vagy a szélén jobb a térerő, pár száz méter is sokat számít.


Másik lehetőség a műholdas internet, kevesen tudják, de létezik ilyen is: [link]


Az előnye, hogy az ADSL-nél biztos gyorsabb lenne. A hátránya, hogy kb. kétszer drágább, mint a mobilinternet.

Viszont ez 100%, hogy működni fog, mindegy hol laksz. Tehát ez a biztos.

2018. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Volna térerő,itt a legnagyobb baj maga a vályogház. Konkrétan a házban szinte alig van,fent a padláson már van térerő,telefonáláshoz jó. Padláson végig sétálva E, H+ net van csak. Érdekes módon a ház elejében közvetlen a tűzfal mellett van az a pont ahol 2-3 csík térerő van és ki írja,hogy van 4G. Ez az "X" alakú antenna amit linkeltem elvileg azért van,hogy felerősítse a jelet,szóval pl telefonnal a speedtest olyan 20-22Mbps mér. Összeszereltük fent az antennát,az USB Stickel és a routerral,rácsatlakoztam telefonnal a wifire,antennával mindjárt mért 30-32Mbps úgy,hogy a padláson kinyújtottam felfelé az antennát a kezemmel ahogy csak tudtam a magasba,lehet,hogy ha fellógatnám a kúphoz,még jobb lenne,nem tudom. A telenoros torony itt van kint a határban,csak az a probléma,hogy a torony fent van,a falu meg lent van az aljban. Ha kiállok a ház elé az útra már jó a 4G. Sőt 2 házzal lejjebb egymás mellett lakik két család akiknek ilyen mobilnet van ezzel az antennával és nekik szuperül működik,van 4G,igaz ott az egyik nem vályogház. Nem tudom,hogy mi legyen. Utána néztem már régebben a Vannet-nek,még mielőtt jött ez a telenoros net ötlet,de nagyon drága,biztosan működne,de nem bírnám anyagilag. Nagyon tanácstalan vagyok,hogy mi legyen. :(
2018. júl. 31. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!