Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen szoftvereket ajánlanátok?

Milyen szoftvereket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szakdolgozatomon dolgozom, ahol az IPv4 és az IPv6-ot szeretném egymásnak ereszteni, egyfelől elérési idők összevetésében, és a csomagokra érkező válaszidőkben. Nyilván ez egyszerű pingeléssel megoldható egy CMD-ből, de szeretnék ennél valami komplexebb képet felállítani a dologról, ezért olyan szoftvereket keresek, amellyel viszonylag sok információt ki lehet nyerni például egy csomag útjáról, az átviteli időkről stb. A wireshark-ot ismerem, esetleg ahhoz hasonló szoftverrel érdemes próbálkozni, vagy az tökéletes?


Továbbá szeretnék egy olyan kísérletet is tenni, hogy a routereket vagy akár a hosztokat milyen mértékben terheli a csomagok darabolása, azok feldolgozása, processzoridőben. Nyílván ezek elég kis időintervallumok és impulzusok, de valamilyen módon ki lehetne szűrni a folyamatok közül kizárólag az ezekre eltöltött időket? Nekem olyan ötletem támadt, hogy folyamatos ömlesztéssel tolnám be a csomagokat egyre nagyobb terheléssel az eszköz számára, de erre is kéne egy olyan szoftver, ami mondjuk nem vírusos. :D


Valakinek valami ötlet? A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 30. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Szakdolgozaton dolgozol, és tőlünk vársz segítséget??? Ráadásul ilyen ... témában? Kérdezd meg a konzulensed, biztos segít, hiszen az a dolga. Vagy elmondja, hogy mi a baj ezzel.
2018. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a magyar oktatás ott tartana, hogy a konzulensemtől kérdezhetnék és netán választ is tudna adni akkor csupa okos, hozzáértő ember hagyná el a felső oktatást. Továbba valami fingom van a dologról csupán kérdeztem valamit, Te okoskodó ****. :)
2018. júl. 31. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak felhívom a figyelmed, hogy az IP az csak protokoll, nem az fogja a válaszidő méretét meghatározni, hogy a címzés 4 vagy 16 bájt, és pár bájttal nagyobb a fejléc vagy kisebb. Másrészt inkább ezért tart ott a felsőoktatás. Ha a konzulensed nem segít, kérjél másikat, vagy jelezd az egyetem felé, hogy nem mész vele semmire. Ha ez sem megy, vannak szaktársak. De hogy valaki szakdolgozatához gyakorikérdéseken...

Ezt a szakmai profizmust.

Google-t próbáltad?

2018. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig #1 vagyok. Segítségképp: OSI modellt nézd meg, és annak az első 2 szintje határozza meg a sebeséget mérhető módon. A hálózati réteg fluktuálhat, nem fogsz tudni reprodukálható mérést végezni, mert minden pillanatban ellentétes eredmények jöhetnek ki.

Amúgy melyik egyetem?

2018. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!