Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakad a netem routerrel?

Viko Barstarzz kérdése:

Miért szakad a netem routerrel?

Figyelt kérdés
Koakxos kábelen jön be a net egy modemen keresztül. 120 megás. Vettem egy hiper szuper routert 25 ezerért. Mióta használom folyton szakad a net. Elég idegesítő és nem tudok mit csinálni. Dlink 859 routerről van szó. Előre is köszönöm a segítséget.

2017. nov. 18. 20:54
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Abban az árkategóriában bőven lett volna hiper superebb. Pl az ASUS RT-AC58U, 4 magos CPU -val, 128 MB RAM -al és USB csatlakozóval.

Ebbe meg csak 1 magos CPU és 64 MB RAM. Nem értem mit ad ezen a szutykon 25 ezerért a D-Link.


Ami a problémát illeti elsőnek megpróbálnék egy Firmware frissítést.

2017. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, elismerem, hogy van jobb. Sajnos nem értek hozzá. Arra gondoltam, hogy ennyiért már csak kapok szakadásmentes netet. Megnézem a frissítést.
2017. nov. 18. 21:32
 3/7 A kérdező kommentje:
megnéztem, a legújabb van fent.
2017. nov. 18. 21:33
 4/7 Derwer ***** válasza:

Mit jelent a szakadás? Router érzékeli ezt ? (Narancs internet LED az eszközön)

Az internet ugye a routert WAN portjára megy és nem a LAN portjára.

A kliens WIFIn vagy kábelen csatlakozik? Van több kliens is? Azokon is megvan a gond?

2017. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állitsd a routert másik csatornára. Valószínű minden szomszédod ugyanazt használja.
2017. nov. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
WAN portba van bedugva. Kettő gép és három okos cucc használja. A kettő gépnél van a gond. Például, ha egyetlen gép van rácsatlakoztatva akkor problémás neki egy egyszerű steambe vagy uplaybe belépni, csatlakozni. ugyan ez a gép közvetlenül a modemből kapva a netet, sokkal gyorsabb. Ebből gondolom, hogy a routerben van a hiba. A szakadás az, hogy pl egy játék közben 1 másodpercre elmegy a net, kidob a menübe de egyből visszajön, csak ép az addigi eredményeim vesznek el. Ugyan ez a másik gépen is.
2017. nov. 28. 11:30
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Az a wifit érinti nem? Mert nekem pont a kábellel osztott netet érinti a probléma.
2017. nov. 28. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!