Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A családban mi, és a lányunk...

A családban mi, és a lányunk használjuk a netet a gépen, de a lányunk lejelszavaztatta az övét, hogy tudnánk belépni?

Figyelt kérdés

Ha rossz jelszóval próbálkozunk, jelzi neki emailben?Nem akarunk veszekedést, csak tudni szeretném,és belépni.Ő engedélyezheti a módosításokat is a géphez,ahhoz is ugyanaz a jelszó kell?

Nem kérek kioktatást,Kötözködést.hasznos választ írj légyszi, vagy inkább ne is válaszolj, köszi.


2017. okt. 29. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1 darab számítógépről van szó 1 darab felhasználói profillal amit mindenki közösen használ? Ebben az esetben a hibás jelszómegadás nem jár semmivel, csak belépni sem lehet majd amíg ő fel nem oldja. Ezt érdemes közösen tisztázni és megbeszélni egy rendszert, esetleg külön profilokat csinálni hogy ne legyen érdekütközés.


Ha több felhasználói fiókról, vagy több különböző netes profilról, vagy több különálló számítógépről van szó amiben mindenki a sajátját használja és abból ő a saját profilját lejelszavazta, ebben az esetben a többinek még működnie kellene, és a magánszféra tiszteletben tartása lenne célszerűbb.

2017. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké, akkor elsp lépésvben jussunk el oda, mikor sikerül definiálnod mi van pontosan lejeszvazva. Ha erre nem vagy képes, akkor először az alapokat tanuld meg. HA elég nagyfiú/lány vagy a hekkeléshez, akkor a tanuláshoz is legyél az!
2017. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem jelzi imélben, max a rendszernaplókban fog megjelenni.

De nemhiszem, hogy tudná, hogy ilyen egyáltalán létezik.

Ha attól félsz, hogy nem megfelelő helyeken mászkál a neten, először is látogass el pár oldalra, ahol laikusoknak is leírják, mit lehet tenni.

Pl [link]


A teljes és korrekt beállításhoz egy nálad szakemberebb emberkét kell igénybe venned.

2017. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az ő felhasználói fiókját jelszavaztatta le.A miénkhez nincs jelszó.Két fiók van,a miénk szülőké,és az övé.

2. es,kértem valamit, légyszives normális hangnemben írni,sőt inkább ne is írj,oké?

2017. okt. 29. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a felvetés. Én mint szülő megkérdezném miért tiltotta le a profileját jelszóval.


Nagy multinál dolgozok és hiába keresek csillagászati összegeket nekem sincs admin felhasználóm a géphez továbbá szűrik az internetet amit teljesen jogosan tesznek mivel az ő pénzükből vagyok ott. Ha az én gyerekem lenne én megtiltanám neki az ilyen cselekményeket. Majd a saját pénzéből vásárolt számítógépen kalózkodjon.

2017. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Továbbá függetlenül attól hogy hozzáfértek-e vagy sem tudnia kellene hogyan böngésszen privát/inkognító módban hogy ne hagyjon nyomokat a megnézett oldalakról. Ez lehetne egy érettségi szűrő is, mivel addig nem érdemli meg a saját szférát.
2017. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De mi a cél? Neked van egy fiókod, tudod használni a gépet, nem?

A fájljait akarod megnézni? Vagy valami módosízást végrehajtani amihez rendszergazda jog kell? Akkor csak booltolj be egy pendriveről, gondolom nincs titkosítva a hátértár (pl Bitlocker). Kérj meg bárkit aki ért a gépekhez, csinál neked egy ilyen pendriveot. Persze lehet komolyabb védelem van, de én nem hinném.

2017. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szeretném ellenőrizni is, meg jó lenne ha hozzá tudnék férni az ő részéhez is.Mi se jelszavaztattuk le a mi részünket.Meg ha akarok valamit a gépen csinálni, sokszor kéri a rendszergazda jelszavát is.


Ha olyan lenne,hogy megtudnám a jelszót,azt kijelzi neki,ha belépek hozzá a fiókjába?

A másik, az ikonja alatt van olyan aláírva,hogy oda kell kattintani, hogy ha elfelejtettem a jelszavam.

Ekkor az emailcímére érkezik a jelszómódosítás?

Megnéztem a beállításoknál, én is le tudnám jelszavaztatni a fiókomat.De nem kér hozzá emailcímet,csak biztonsági emlékeztető szót...

2017. okt. 29. 12:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez akkor sem lesz működőképes. Ha állandó kontroll alatt van akkor jó hogy akar magának egy kis magánéletet amihez csak ő fér hozzá. Az hogy nem bízol meg a gyerekedben már nem számítástechnikai kérdés, sem az a vita amit egy ilyen jelszavazás generál.

Levetetheted a jelszót meg megkerülheted a rendszert, de ezzel csak azt fogod elérni hogy a gyerek sem bízik meg benned és még jobban bezárkózik és kizár a magánéletéből.


Ezt a dolgot nem a jelszó kicselezésével kell megoldani.

2017. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A sikeres bejelentkezések is naplózva vannak, szóval ha ért hozzá, láthatja.

És ha mondjuk indítasz egy böngészőt és teszemazt az megnyit pl egy facebookot ahol be van jelentkezve és mondjuk mobilon nem használja, akkor az ismerősei látják, hogy online és könnyen kiderülhet, ha később beszélnek.


Az viszont jogos kérés, hogy tudj módosításokat csinálni a saját gépeden, mondd meg a lányodnak, hogy a te fiókodat is adja hozzá a rendszergazdákhoz, mert szükséged van rá.

2017. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!