Felvilágosítana valaki az alább felsorolt web/közösségi oldalak/appok működéséről, használatáról (mire, ki, miért, mikor, hogyan), a használat feltételeiről, célközönségéről, és az esetleges összefonódásokról, rendszerkövetelményekről?
- Facebook Lite
- Google+
- Google Drive
- Google Play
- Apple App Store
- FB Messenger
- Viber
- Skype
- FaceTime
- Tumblr
- Snapchat
- Tinder
- ASKfm
- Waze
- Vine
- Uber
- Airbnb
- Microsoft Outlook
Facebook: képeket státuszokat osztasz meg az ismerőseiddel
Facebook lite: egy mobil app a Facebook szolgáltatásaira, ami kevés helyet foglal
Google+: a Google 'bukott' szociális médiája
Google drive: egy cloud felhő amit a Google üzemeltet
Google play: a Google Android platformjára a hivatalos app piactér
App store: mint a Google play, de ez iOS-re
Messenger: a Facebook levelező szolgáltatása.
Viber: olyan mint a Skype, de régen csak telóra volt, és kevésbé használt.
Skype: az 'alapértelmezett' telekommunikációs alkalmazás pc-re
FaceTime: egy glorifikált videó beszélgetés az Apple jóvoltából
Twitter: közösségi médiának indult, de mára professzionális hírcsatornává alakult portál
Instagram: mint a Facebook de inkább tiniknek.
Pinterest: ötlet megosztó portál, ahol képeket, és kreatív dolgokat találsz
Tumblr: egy feminácizmustól fertőzött my little pony pornó megosztó oldal vagy tudja a fene.
WhatsApp: egy end to end encryption-el ellátott levelező app. A Facebook tulajdona.
Snapchat: küldesz képet, amit csak egyszer(2) lehet megnézni. Az üzenetekkel ugyanez.
Tinder: társ kereső alkalmazás
Askfm: régebben felkapott kérdezz felelek oldal, ahol a válaszokat videó formában is tudod posztolni.
Waze: egy GPS navigáció alkalmazás
Vine: megszűnt rövid videó megosztó portál. A Twitter tulajdona volt.
Uber: önvállalkozós taxi alkalmazás.
Airbnb: lakáskiadós alkalmazás.
Wechat: levelező app
Outlook: a Microsoft által fejlesztett profi e-mail kliens
Először is köszi a gyors és rendkívül szakszerű(nek) tűnő választ.
Ennek fényében feltennék néhány, a tisztánlátást elősegítő kiegészítő kérdést:
- Facebook vs. Facebook Lite: mi a különbség a méretet leszámítva, mert láttam már telefonon mindkettőt. Melyik mire jó?
- Google Drive: ha van @gmail email-em, akkor van drive hozzáférésem is? Valamint bármit (kép, videó, doc, stb.) és korlátlanul feltölthetek ebbe a felhőbe, ami a gépemen megtalálható? Tulajdonképpen egy biztonsági másolat is lehet a teljes gépemről (az oprendszert leszámítva), amit bárhol a világon, bármilyen gépről elérhetek?
- Google Play & App Store: Miket árulnak ezeken a felületeken? Androidon keresztül nem lehet regisztrálni és/vagy belépni az App Storba és viszont?
- Messenger: Minek egy levelező szolgáltatás a Facebooknak? Ha jól emlékszem a Facebook-on belül volt vagy van üzenet küldési lehetőség? Ez a messenger a régi MSN utódja?
- Viber vs Skype: Chat, videóhívás, kép és fájlküldés? Tulajdonképpen ez is olyan mint a régi MSN Mssenger? Mindkettő elérhető pc-re és telóra is? Android, Microsoft, iOS? A Skype jobb és azért elterjedtebb mint a Viber? Lényegi különbség? Ezek ingyenesek vagy előfizetésesek? Telefon esetében csak előfizetésesnél működik vagy kártyásnál is?
- facetime: csak videóbeszélgetés? Chat, fájlok küldése? Csak Apple termékeken? Ingyenes vagy fizetős? (Mit jelent a glorifikált kifejezés).
- Twitter: Egy kicsit talán elmaradott internet használóként, meg a tv-ből nekem az jött le, hogy rövid (meghatározott karakterszámú) szöveges üzenetekkel bombázzák az embereket (viccesekkel, komolyakkal, politikával, mindennel) és csak az látja azokat, akik követik az egyént. Nem tudom, hogy képeket vagy videókat lehet-e megosztani, és hogy lehet-e kommentálni a bejegyzést.
- Instagram: nekem erről csak a fényképek, szelfik folyamatos megosztása ugrik be, meg hallottam olyat, hogy instagram modell???
- A Pinterstről is csak a fényképek ugranak be, de talán itt inkább a profibb fotózáson van a hangsúly.
- Tumblr: ha szóba került, akkor blogként volt emlegetve, de nem regisztrált tagként jártam már a felületén és csak fényképekkel találkoztam, jellemzően tematizálva (hírességek, modellek, stb.) Lehet nagyon le vagyok maradva, de amit te a Tumblr-hoz írtál, abból egy szót sem értettem. (Pontosabban a szavakat külön külön értettem, de ebben a kontextusban sajna nem jött át.)
- WhatsApp: na ezt tényleg nem értem. Kell regisztrálni, vagy a facebokk reg elég hozzá? Mit lehet ott csinálni és kivel?
- Snapchat: kép, videó, üzenet küldés, amit csak egyszer lehet megnézni. Nem itt van, hogy a küldő beállíthatja, hogy hány másodpercig lehet megnyitás után aktív a megjelenítés?
- Tinder: Csak telón vagy számítógépen is? Amúgy teljesen hagyományos mint régen a ... áááá volt ezer fajta, vagy van valami speckó, mondjuk a telók jelzik a közelségét valakinek vagy valami ilyesmi?
- Askfm: Olyan mint a gyakorikérdések csak videós válasz lehetőséggel?
- Waze: Miben más mint a boltban kapható navigációkhoz tartozó progik, mint pl. IGO, Navteq
- A Vine megszűnt? Ez volt az a 6 v. 7 mp-es videós téma? nem volt valami hosszú életű. A twitter-en tudtad megosztani?
- Uber: Miben más mint ha hívok egy "hagyományos" taxit? Fizetni kell érte, számlát is ad. Akkor?
- Airbnb: OK. Ez egy összetett dolog. Hagyjuk is.
- Wechat: Olyan mint a gmail, fremail csak telóra, és bármelyik email szolgáltatónak tudok levelet küldeni, vagy csak a Wechat-en belül? Van megkötés, hogy melyik gyártóhoz jó vagy ennek mindegy.
- Outlook: Na erről pont annyit tudtam, mint amit leírtál. De ez ingyenesen elérhető, vagy fizetős szoftver? Bármelyik gépre (pc, laptop, tablet esetleg telefon) telepíthető? Miben jobb mint a gmail, freemail, hotmail (ez is valami microsoft outlook-os dolog)? A gépemen tárolja a levelezést vagy "felhőben" mint pl. a gmail?
Remélem nem felejtettem ki semmit és neked is lesz kedved és türelmed válaszolni!
FB vs FB lite.
Ugyanaz a szolgáltatás, csak a telefonon lévő feltelepített alkalmazás mérete és gépigénye változik. FB lite régebbi telefonokra van kitalálva.
Google drive: van egy bizonyos limit, arra hogy mennyit tudsz feltölteni, de ha jól tudom akkor ha fizetsz ez lehet több is. Lényegében igen. Lehet oda mentést csinálni.
Google play / app store: ezeken a felületeken ingyenes és fizetős alkalmazásokat lehet letölteni. Nem lehet belépni androidról app store-ba, mert nem ugyanarra a platformra vannak az alkalmazások fejlesztve. Mintha egy traktor kereket szeretnél egy Suzuki Swift-re szerelni.
Messenger: ez semminek sem az utódja. Alapból egy mobil alkalmazás volt amit a Facebook fejlesztett, és ami integrálta a FB-n belüli levelező rendszert. Később az számítógépes webes Facebook oldalon is le lett a sima régi levelező cserélve erre (legalábbis egy asztali verzióval)
Viber / Skype: mindkettő ingyenes. A Viber alapjában egy hívó alkalmazás ami neten keresztül működik, de alapból telefonra lett fejlesztve. Onnan portolva lett gépre. A Skype fordítva: alapból PC-n volt, és onnan lett portolva android-ra. Nem használtam sosem MSN-t de gondolom igen.
FaceTime: amikor hívsz valakit, az alap telefon alkalmazással, akkor van egy gomb amivel be lehet kapcsolni a FaceTime funkciót. Ne úgy tekints rá mint egy külön appra, hanem inkább mint a telefon szolgáltatás egy részére. Csak Apple termékeken, de nem csak iPhone-on. Lehet vele hívni mac-et iPad-et stb.(jelentése : bálványozott)
Twitter : úgy van ahogy mondod. Lehet képeket és videót is megosztani. Csak mára nagyon sok cég is használja hírcsatornának. Csak azoknak látod a bejegyzését akiket követsz, és a követőid által megosztott tartalmat.
Instagram: igen, de azon kívül van még üzenet küldés opció. És igen vannak ilyen modellek.
Pinterest : itt a, kreativitáson van a hangsúly. Sok profi tartalom is van, de elég sok "gányolás"
Tumblr: alapból egy ártalmatlan blog, de mostanság nagyon ellepte ez a netr¡banc társadalom, és a brony-k is. Nagyon nagy ívben kerülném ezt az oldalt, bár ha ki van kapcsolva az NSFW akkor tűrhető
WhatsApp: attól hogy a FB tulajdona, még nem feltétlen kell hozzá FB fiók. Nem kell hozzá. Egy telefonszám kell. És ennyi. Lehet beszélgetni mindenféle zavaró szociális média feature nélkül. Az üzeneteid pedig titkosítottak.
Snapchat : de igen, itt van.
Tinder: ez a legismertebb az összes közül. Kiírja hogy milyen közel vagy, de itt általában az a fontos hogy sokan használják. Google keresés után sem vagyok meggyőződve hogy van számítógépre.
Askfm: igen, de az átlag IQ rajta van egy óralapon
Waze: nagyon sokan használják, így elég gyorsan jelentve vannak a dugók stb. Ez android vagy ios rendszerre van.
Vine: igen ez volt a "rövid vicces videók" oldal. Attól még hogy a Twitter tulajdona, nem ott feltétlenül kellett ott megosztanod.
Uber: mert akár te is lehetsz taxis. Csak kell egy fiók,es ha épp arra mész, amikor fogadsz embereket, akkor akár te is lehetsz a következő ember taxisa.
Wechat: ezt nem Nagyon ismerem, de azt tudom, hogy tudsz rajta fizetni, üzeneteket küldeni stb. Ne hagyományos e-mailre gondolj. Ezek másfajta üzenetek. Mint a WhatsApp.
Outlook : van Outlook web, ami minden platformon megy, és Office suite, ami tartalmazza az Outlook alkalmazást. Utóbbit telepíteni kell. A letöltős azért fizetni kell. A felhőben tárolja mint minden e-mail szolgáltatás, de offline is meg tudod nézni.
Az Outlook Web csak e-mail nézésre van, amíg a letöltött program arra is jó hogy nagy volumenű e-maileket kezelj. Cégek szokták használni például hogy az alkalmazottakat értesítsék az esetleges változásokról.
Leszakadt a kezem a sok írástól. Megtisztelnél ha rányomnál a zöld kézre a válaszaimnál.
Mindkét válaszodra azonnal ment a zöld természetesen és külön meg is köszöntem őket.
Uber sofőr meg hogy lehetek, amikor tudomásom szerint adózniuk kell és számlát is tudniuk kell adni, tehát kell a kocsiba valamiféle masinéria. Csak egy sima telefonos app és regisztráció meg egy autó - legalább is itt Mo.-on - kevés, nem?
Más:
Válaszaidból ítélve eléggé otthonosan mozogsz az internet és azon belül is a social network világában, feltételezem, hogy magában az IT világában is otthon vagy.
Ha igazam van, akkor privátban kérdezhetnék valamit? Az már nem lenne ennyire terjedelmes.
Kérdezz csak nyugodtan.
Uber : Magyarországon 13.-a óta kitiltották az Uber szolgáltatásait
Akkor kérdezek még itt is először:
"Uber : Magyarországon 13.-a óta kitiltották az Uber szolgáltatásait"
Milyen 13.-a óta? Ezt nem értettem.
Valamint olyan országokban, ahol nincs betiltva elég egy okos telefon (nem kell taxióra szerűség, meg blokkot adni meg semmit) és aki a közelben azt felveszem? Mi alapján fizetnek? Telefonos GPS alapján mért Km szerint?
Ezen kívűl egy oldal kimaradt a felsorolásból:
- LinkedIn: csak annyit tudok, hogy valami álláskereséssel kapcsolatos a dolog, vagy kapcsolat építéssel?
És most megy egy privát üzenet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!