Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Régen a modem volt ami az...

Régen a modem volt ami az internetet szolgáltatta, a router ami pedig elosztotta a háztartáson belül. Most router-nek kell hívni a modemet már?

Figyelt kérdés

Emlékszem otthon volt egy modemünk még néhány éve is, amibe befutott az internetkábel. A modemból elvileg egy kábelt lehetett tovább vezetni egy PC felé. De mivel egynél több számítógépünk volt otthon, ezért apukám vett egy router-t, ami méretre is és kinézetre is kb ugyanaz volt, mint egy modem. És abból, a routerből a lakáson belül a 3 számítógéphez 3 különböző netkábel vezetett. (De még a netkábelt magát nem lehetett beledugni, mert az csak egy elosztó eszköze volt a modemnek, tehát muszáj volt hogy mindkettő ott legyen.)


A modem az, ami az internetet adja nem? Tudom, most már nincs ilyen kőkori, kőbaltás, vezetékes technológia mint még 1 millió éve, vagy mikor volt.

De miért les bárki, ha azt mondom router helyett, hogy modem. A két eszköz mára egybe forrt és nyilván a vezeték nélküli kapcsolat van mindenhol. De azt az egy eszközt amivé a régi modem és router egybeforrt, miért routernek nevezték el?


Nekem ami az internetet adja egy háztartáson belül eszköz, az a mai napig modem. Pedig vénember sem vagyok, bőven a '90-es években születtem. Miért lett a router és modem szerelemgyerekének neve router végül?


No offense, csak kíváncsi vagyok ez miért alakult így. Nem vagyok egy internetes, kocka csaj.


2017. jún. 13. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ma a modembe már be van építve a router funkció is így nem kell két eszközt használni. Azért lett végül általánosságban "router" a neve a modem+routernek, mert a router funkciókat használod ki elsődlegesen (amellett hogy modemként is végzi a dolgát).


Azért értetlenkednek az emberek, mert a modem az csak jelátalakító. Ha csak azt mondod hogy modem, az csak a klasszikus modemet fogja jelenteni az embereknek. Míg a több gépre való csomagelosztás vagy a vezeték nélküli hálózat is már router képesség, így értelemszerűen routernek hívják az eszközt. Maga a név magában hordozza a többletfunkciót a közbeszédben.

2017. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A modem+router eszköz neve Home Gateway, vagy röviden HGW, de ezt inkább csak a szakmai fórumokon használják így. A köznyelvben router, vagy pár ismerősöm egyszerűen csak wifinek hívja ( pl "indítsd újra a wifit" ).
2017. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Modem alatt általában a telefonvonalas megoldásra asszociálnak, azért néznek. Kábelmodem lenne annak a becsületes neve. De igen, ma már ezt is egybeépítik a routerrel. Emlékszem amikor anno felszerelték az ISDN-t, még valami fél tucat különféle méretű dobozka tartozott hozzá amit a falra rögzítettek. :)
2017. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!