Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-home-s modem és router...

T-home-s modem és router összekötése?

Figyelt kérdés
Adott egy huawei HG8245H modem amit a T-home hozott, erre rá van dugva 3db TV és 1db számítógép, nem is volt semmi probléma, vettem azomban egy NAS-t és csak utána néztem, hogy nincs rajta több dugalj. Namármost van itthon egy Tp-Link TL-WR841N Router, hogyan tudom azt megoldani, hogy a T-s modemből áthozom a netet ebbe ez pedig elosztja a nas-hoz és a gépemhez? bárhogy próbálkozok nem tudom beállítani, annyit tudok csak, hogy a gépen van net viszont a nas-on nincs. Valaki segítsen.
2017. ápr. 22. 22:29
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
100%
Használd switch üzemmódba a TP-Linket. Kapcsold ki a DHCP szerverét, figyelj rá hogy a TP-link és a Huawei IP címei ne ütközhessenek.
2017. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
próbáltam úgy is, kikapcsoltam de úgy is csak a gépemnek ad netet, a nasnak nem
2017. ápr. 22. 22:41
 3/5 A kérdező kommentje:

ez a leírás szerint csináltam most és most még a gépen sem lett net, magyarul sehol...


[link]

2017. ápr. 22. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a Huawei HG8245H az modem vagy router módban van?

Csak mert ha modem, akkor a TP-Link-en PPPoE kapcsolatot kell beállítani, és teljes körű routerként kell működnie. Ha viszont routerként üzemel, akkor az előző válaszoló által javasolt, és az általad is linkelt módszernek jónak kell lennie.

2017. ápr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sikerült megoldanom, forward portot hoztam létre a nas Ip hez, újraindítottam a nast- ez internet-el pedig beállítottam a netet a nason, nehéz szülés volt de sikerült
2017. ápr. 23. 01:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!