Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tudok belépni a router...

Hesoyam7 kérdése:

Nem tudok belépni a router beállításaiba weblapon keresztül valami ötlet?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 8. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Közvetlen kábelkapcsolat kell a gép és a router közt.

Nem a megfelelő ip címet prbálod...nem .1 hanem.254

2017. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyári beállítások át lettek állítva? Tehát újonnan megadott jelszó és felhasználónév van, amivel nem tudsz belépni?


Router újraindítása után sem tudsz belépni?


Megkéne pingelni azt a routert. Windows + R -> cmd -> ping 192.168.0.1. vagy ami az alapértelmezett átjáró IP-je, ezt ipconfig paranccsal tudod megnézni.


Ha küld életjelet a router, akkor az már jó jel. Ezután próbálj ki egy külső IP-t, pl a Google publikus DNS szervereit.

[link]


Ugyanúgy, ping 8.8.8.8. Ha ez is oké, akkor online vagy, tehát nem ilyen jellegű a probléma.


Rossz Firmware update is lehet mögötte, vagy simán csak rossz IP-t írsz be.


Legvégsőbb esetben factory reset. Pláne, ha elfelejtett jelszóról és felhasználóról van szó netán, akkor pingelhetsz meg csinálhatsz bármit.

2017. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

"...valami ötlet?"


Nekem olyan ötletem támadt, hogy leírod részletesen a körülményeket.

Mi a router IP címe, hogyan próbáltad a belépést, ismered-e a router webes felületének jelszavát, milyen router, hogyan csatlakozol hozzá, stb...

2017. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szirty Mester nagyon jól leírta a dolgokat. Nincs olyan, hogy egy router ip címe 100%-ban 192.168.1.1 vagy ilyesmi.. Nálam pl teljesen más az IP címtartományom a LANban mint a gyári beállítás.

Pl az én routeremet nem tudod menedzselni HTTPén keresztül, httpst kell használni, vagy SSHval egy CLI interfészt bütykölsz.


Első körben áruld el a router típusát, majd azt, hogy mi az átjáró cím amit a géped lát- feltételezem windows alapú OS van nálad: futtatás->cmd <ENTER> majd ipconfig


Tudod pingelni az átjáró címet? Ugyanebbe az ablakba bírod: ping <átjáró_ip> ha nincs csomagvesztés akkor lehet próbálkozni httpén vagy httpsen keresztül. Ha meg teljes sötétség van akkor factory reset.

2017. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
+ kifejeltettem: mit jelent az , hogy nem tudsz belépni? Nem jelenik meg a felület, vagy nem tudod a jelszót? Gyanítom ebben az esetben olyasmit akarsz bütykölni ami lehet nem is tiéd, de ehhez egyébként semmi közöm...
2017. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

192.168 van nekem is meg gondolom minden tplinkesnek.

Ha tudod az ip címedet bekell tudjál lépni

2017. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!