Miért érdemes anyagilag youtube csatornát nyitni és vlog készítéssel foglalkozni? Ha anyagilag esetleg nem éri meg, akkor miért töltik az emberek az idejüket ezeknek készítésével?
Igaz az, hogy valamennyi (pl. 1.000 vagy 10.000 megtekintés után) fizet a Google vagy ez csak legenda?
Köszönöm a válaszokat.
A reklámnézettség után fizet a Google, nem a videó megtekintése vagy feliratkozószám után.
Az emberek ettől várják hogy híresek, népszerűek, szerethetőek lesznek. Régen az volt a hype hogy a médiában akar elhelyezkedni az ember, mert szórakozva, kevés munkával akar sok pénzt keresni. Most a webkettes média a hype, amikor minden a kezedben van ahhoz hogy te is tartalomszolgáltatóvá válj, híressé ha jól csinálod, majd gazdaggá.
Természetesen a Google fizet azoknak, akiknek nézett a videójuk. Pontos részleteket, számokat nem tudok, de nyilván a nézettség meghatározó tényező. Magyarország viszonylag kis ország, így nagyon nagyokat nem lehet szakítani. Dancsó Péter valószínűleg már értékelhető jövedelemre tesz szert ebből, de a néhány tízezres látogatottság biztos nem elég ahhoz, hogy valaki csak ebből megéljen.
.
A másik, amiért érdemes csinálni, hogy referenciaként be lehet mutatni. Például ha valaki el szeretne helyezkedni egy tévécsatornánál, vagy egy videóstúdióban, be tudja mutatni, hogy nem kezdő a témában.
.
A harmadik, hogy az illetőnek nincs semmi komolyabb célja vele, egyszerűen meg akarja mutatni magát. 10-20 ezer megtekintés a YT világában nagyon kevés, de ha úgy nézzük, hogy a gondolataim eljutottak egy kisebb városnyi emberhez, azért az mégsem olyan rossz.
normális ember önmegvalósít, ebből van a legkevesebb. nekik vannak értelmesebb tartalmaik, mert általában olyan dologgal foglalkoznak, ami érdekli őket.
aztán van a többség, aki azt hiszi, hogy majd ha sokan nézik, gazdag lesz...de nyilván ahogy hígul a piac, egyre több embernél jelennek meg a reklámok, így egyre kevesebbet is érnek, tehát ahogy haladunk, még a régebben is elhanyagolható mértékű bevételi lehetőség is csökkenni fog.
szépen lassan már a siker meg a népszerűség is egyre nehezebben érhető el a youtube-on. pár éve még annyira nagy dolog volt az, hogy valakinek már összejött 100ezer feliratkozó. ez mostanában már simán összehozható pár hónap alatt. minél kisebb a kihívás, annál kevesebb lesz ennek az értéke.
mostanság inkább az terjedt el, hogy élő közvetítésben támogatást kuncsorognak...és elég, ha van 100 db agyhalott 11 éves rajongód, aki apu bankkártyájáról küld neked 500 Ft-ot...múltkor is mekkora botrány lett belőle zsozéatyánál, mert többszázezer Ft-ot küldött neki valami kis takony...
szerintem elég jó válaszokat kaptál. a YouTube (Google) fizet a videókkal együtt megjelenő reklámok megtekintései után. minél többen és többször nézik meg a videóidat, annál több a reklámbevétel. mivel a Google alapvetően keveset fizet 1-1 reklám megtekintésért, nagyon sok megtekintéssel lehet jelentősebb bevételt csinálni. ezen felül minél több követője és nézettsége van egy csatornának, annál több szponzorációs megállapodást tudnak kötni. egyre több cég helyez el mindenféle reklámokat az ilyen videókban, amiket a közönséggel vagy megosztanak a YouTuberek, vagy csak bújtatottan reklámoznak.
ugyanúgy, ahogyan blogolni, zenélni, könyvet írni, festeni, fotózni, kb. akármi mást csinálni sem csak pénzért szoktak az emberek, úgy a vlogolásra is motiválhat valakit az, hogy megossza a gondolatait, tudását, véleményét, tapasztalatait, stb. de ugyanígy lehet célja valakinek az is, hogy szórakoztasson másokat, vagy épp őt magát szórakoztatja, amit csinál és hogy ez sokakhoz eljut és sokan nézik.
a két tényező pedig akár találkozhat is és aki lelkesedésből csinálja, annak is bejöhetnek támotatási lehetőségek és akár meg is térülhet ez a tevékenysége. ideális esetben ez nem megy a minőség és a hitelesség rovására, de ehhez persze nem árt, ha nem esik túlzásba az ember vele.
az igényes, minőségi blogokkal, videókkal rengeteg munka van, ami rövid ideig lehet, hogy poén akkor is, ha nem keresel vele, de hosszú távon nagyon tud hiányozni az embernek (és a családjának) az az idő, energia és pénz, amit beleölt, mert azt máshonnan vonja el. a pihenéstől, sportolástól, a családtól, a tanulástól, a munkától, stb.
pontosan ezért szoktak egy idő után megszűnni az ilyen hobbi blogok, vlogok, egyebek. az embernek egy idő után már nem éri meg hobbiból csinálni, mert kedvtelésből inkább mással tölti már az idejét helyette. kivéve, ha a hobbija megtérül és képes önmagát eltartani, hogy ne máshonnan kelljen rá elvonni a forrásokat és akkor ez lesz (akár részben, akár egészben) a munkája és szabadidőben meg foglalkozhat mással...
Nekem régen a hobbim a modellkészítés volt. Repülő és vasút és egyéb modelleket ragasztgattam össze. Néha napi 8 órát vagy ha tehettem többet is elbíbelődtem vele 10 éven keresztül. Nagyon szerettem és boldog voltam. Már más hobbim van. Talán az volt a baj és azért hagytam abba a modellkészítést mert nem kaptam ezért a hobbimért fizetést? :)
(nem hanem csak egyszerűen meguntam és pénzért se csináltam volna tovább mert nem volt hozzá kedvem - de hozzáteszem nekem az tényleg hobbi volt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!