Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Saját weblap saját szerverről?

Saját weblap saját szerverről?

Figyelt kérdés

Alap honlap lenne HTML-ben leprogramozva.

Elsősorban szöveges cikkek lennének fent, néha VGA felbontású videókkal.

Linux rendszeren szeretném üzemeltetni. Szervergépnek mit ajánlotok, ami kicsi, és befér az asztali gépem házába(két gép lenne egy házban)? Raspberry PI + 1TB HDD?

Milyen internet kell hozzá?

Domain cimet hogyan tudok az internetszolgáltatómtól szerezni, vagy saját magam létrehozni?

Esetleg domain nélkül is tudom üzemeltetni a saját IP címemmel?



2017. febr. 9. 03:28
 1/6 anonim válasza:

Én nem is értem, miről beszélsz :D Saját szerver, meg linux :D

Minek kell saját szerver 1 db honlaphoz? Na mindegy, te tudod.

Domainnév: [link]

Megnézed, hogy szabad-e, amit kinéztél:

[link] szabad-e/

Utána keresel egy szimpatikusat a domainregisztrátor cégek közül, felmész a honlapjukra, ott már látni fogod, mit kell tenni.

Vagy veszel egy külföldi domaint a godaddyről, kb. fél perces procedúra. (fizetéssel együtt még 1 is lehet)

Internetszolgáltatónak semmi köze a domainhez.

2017. febr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mondenképp otthonra kell a szerver akkor jó a rpi. A videóknak kell 1TB? Ha nem muszáj, akkor elég egy nagyobb SD kártya.
2017. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1terrás merevlemezt azért vennék, hogy soha ne nőjem ki.

Egész pontosan vagy 2*1TB lenne RAID lemeztükrözéssel, vagy csak egy meghajtó lenne, de nőne a gép fölötti polcon található DVD-RW archívumom.

2017. febr. 13. 01:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért akarom otthonra, mert mélyebben érdekel a téma.

SSD-től valamiért idegenkedek. :/

2017. febr. 13. 01:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Otthonról kiszolgált weboldal esetén az SSD teljesen felesleges.


Ha nincs fix IP címed a szolgáltatónál, akkor egy dyndns-t is kell csinálni, különben nem fogják tudni elérni az oldalad (a dyndns által adott hostnévre kell CNAME a saját domain neveden lévő nevekre - valami.hu, www.valami.hu, vagy amit akarsz). Keresel egy szimpatikus domain regisztrátort, és kész, max. 1500 Ft /év a fenntartása egy .hu domain-nek.


De ha a dyndns-t használod, ők is adnak egy FQDN-t, amivel elérhető lesz a géped, és ha nem számít, hogy hívják az oldalad, akkor az is tökéletesen megfelel.

2017. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy ideig raspberry pi-ről futott a honlapom, szimplán html. Teljesen megfelelő volt, amíg át nem váltottam wordpress-re. Itt is jó volt egy ideig, de a sok bővítmény meg téma eléggé lelassította és nem töltött be rendesen az oldal. Szóval szerintem html-re teljesen jó a pi.

Azt nem tudja valaki, hogyan lehet külső adathordozót elérni vagy beállítani a www mappának? Mert egyébként elég nehéz lenne a HDD-ről lejátszani a videókat...

2017. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!