Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol és hogyan lehet web...

Hol és hogyan lehet web rádiót csinálni routeral ingyenesen egy honlapra?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Elég nehéz értelmezni a kérdést, de megpróbálom.

Hol? Bárhol ahol van kedved dolgozni.

Hogyan? Elovasod a Shoutcast leírását és ez alapján bekonfigolod.

Routeral? Nem hiszem hogy szükséged lenne routerre a rádióhoz.

Ingyenesen? Úgy hogy nem kérsz érte pénzt, az amúgy is olyan tré, meg macerás is.

Honlapra? Ezt végképp nem értem.


Kuzlcsszó: Shoutcast

2010. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy saját holapomra egy saját web rádiót akarok csinálni és, hogy nekem ez ingyenes legyen.Az internet routeron megy.
2010. máj. 6. 17:34
 3/17 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy ehhez elég erős net kell? Amúgy az előttem válaszoló már elmondott mindent amit meg kell nézz: Shoutcast


Ha routerral akarod csinálni, arra is lehet shoutcast szervert instalálni, feltéve, hogy fel tudsz rá tenni egy linux alapú rendszert.

2010. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Otthoni netről szeretnéd üzemeltetni? Azt szeretnéd hogy interneten keresztül halható legyen? Nem fog menni. 1-2 hallgató maximum. Izmosabb adsl-el talán 4-5.

Digi határeset. Egyébként szerver kell hozzá, tisztességes 100Mbites (esetleg Gbites) vonallal.

2010. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy hány hallgató hallgathatja majd, meg menyire "izmos adsl kell" azt kérdeztem, hogy: Hol és hogyan lehet web rádiót csinálni routeral ingyenesen egy honlapra?
2010. máj. 6. 18:47
 6/17 anonim ***** válasza:

Shoutcast!!!!

Hányszor kell még a válasz???

www.shoutcast.com De még a googlebe is lusta vagy beirni???

[link]

2010. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha azt hiszed lusta vagyok, tévedsz. 1 hónapig a google-ban nézegettem a web rádiohoz a dolgokat. Ezt is kiprobáltam nem működött, valószinüleg ezt a változatot routeral nem lehet. Csak azt hittem, hogy itt vannak okosak is.
2010. máj. 6. 22:09
 8/17 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy segíteni, hogy nyilvánvaló hogy meglehetősen hiányos hálózati ismeretekkel rendelkezel. Nincs olyan hogy valami nem lehet routerrel használni. Biztosítani kell a szolgáltatás elérhetőségét a másik hálózatból is. Konkrétan a multiplexer portját (alapértelmezetten 8000) kell átirányítani.


Egy szájbarágós leírás:

[link]


Változatlanul értelmezhetetlen hogy mit akarsz a hol kérdéssel, és mi köze van ennek bármilyen honlaphoz.

Hogy router és ingyenesség kérdésével ne is foglalkozzunk!


UI: Hiába vagyunk mi okosak, ha te egy korlátozott értelmi képességű medvebocs vagy.


Első voltam.

2010. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt én már rég olvastam. Csak az okosak tudják, hogy ezt a változatot routerel nem lehet megcsinálni.
2010. máj. 7. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Pedig ennél érthetőbbet nem nagyon fogsz találni.


Hogy neked nem ment, nem jelenti hogy nem lehet! Megnyugtatlak, lehet. Csak éppen nem sok értelme van a sávszélesség miatt. MUXnak szerveren a helye, mint már céloztam rá, csak te kiosztatál hogy nem azt kérdezted és szajkózod tovább az értelmetlen (értelmezhetetlen) hülyeségeidet.


Nem verzió kérdése. Az elv minden esetben azonos, megegyezik bármely kliens szerver architektúrájú kiszolgálóéval. Ha sikerül beüzemelned bármilyen szolgáltatást a gépen, ez is menni fog. Ha semmilyen nem megy, nagy valószínűséggel te vagy a balfácán.

2010. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!