Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Véleményt írnátok a blogról?...

Véleményt írnátok a blogról? Wordpressen van valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon friss a dolog, eddig 3 postom van. Az egyik ilyen széljegyzet szerű, a másik kicsit velősebb, de biztosan sokak által feldolgozott téma, és a harmadik pedig egy élményleírás. Szerintem ez utóbbi talán a legjobb ezek közül. Vélemény legfőképpen az írásaimról kéne, de arra is kíváncsi lennék, hogy milyennek találjátok az oldal külsejét. Plusz, ha valaki blogol wordpress-en, az belinkelhetné magát. Köszi! :)


www.bbannablog.worpress.com



2017. jan. 8. 10:45
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam: www.bbannablog.wordpress.com
2017. jan. 8. 10:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Sehol senki? Hát jó...

Van egy jó és egy rossz hírem, melyikkel kezdjem? A rossz hír az, hogy szerintem jó lenne, ha visszaülnél a tervezőasztalhoz és újra gondolnád a blogodat. A jó hír az, hogy inkább én írjak neked egy dörgedelmest, mint bárki más :) No figyi, összességében én azt látom a blogodon, hogy nem áll össze egy kerek egésszé.


Dizájnilag: Scratchpad ugye?

Én azt látom, hogy ezt se használni, se kihasználni nem tudod ezt a témát.

Pl. Miért van 3 fejléced? :D (Komolyan mondom, annyi helyet elfoglalnak ebből kifolyólag annyira elviszik az ember figyelmét, hogy alig találtam meg a menüt)

Azt sem látom, hogy igazán ki tudnád használni a Scratchpad által nyújtott változatos bejegyzés formákat. Tudom, 3 bejegyzésből még nem kellene messzemenő következtetéseket levonnom, de az a három soros szösszeneted nyugodtan mehetett volna "aside" formátumba, mert ahogy te is megjegyezted a "széljegyzet" nem tartozik aktívan blogod fő vonulatához.

Ugyanígy nem látom, hogy ki tudnád használni a Home és az About menüpontokat. Abból indulj ki, hogy az emberek rémesen lusták. Tehát a külön Home oldalnak akkor van értelme, ha tudsz valami érdekfeszítő bevezetőt írni, ami után az olvasódnak van kedve továbbkattintani. Amit te írtál, az cuki, de tök átlagos. Viszont nekem nem volt szimpatikus, hogy egy nagyon nagy, rossz minőségű képen végig kellett görgetnem egy nyúlfarknyi szövegért. Ez esetben jobban járnál, ha mindjárt a blogod tényleges tartalmát tolnád a leendő olvasóid arcába: egy-egy érdekes bejegyzéssel jobban meg lehet fogni a népet. Ugyan ezen okokból az About részt is néha érdemesebb kitolni a blog mellé: hacsak nem valami nagyobb terjedelmű dologról van szó, az olvasó rögtön átlátja, hogy a blogger kiféle, miféle, keféle...

Valahogy nekem látványilag sem áll össze a dolog: egyszer brutálisan csajos és modern (mondjuk a cipős-pinkes kezdőképpel) egyszer nagyon régimódi (írógép, antik hatású napló), de szerintem még nem találtad meg azt a keresztmetszetet, amikor ez működőképes lesz. Ha elfogadsz egy tanácsot, én megnézném ezt a blogot egy visszafogottabb, sötétebb tónusú háttérrel is.


Tartalmilag:

Alapvetően nem én vagyok az embered. Ha ugyanezt a kérdést felteszed Szórakozás (könyv vagy egyéb) kategóriában, sokkal rátermettebb emberektől fogsz választ kapni. Ettől függetlenül viszont még nekem is szemet szúrt néhány dolog:

- rossz a központozásod

- "1 asztal volt, 1 ágy, meg egy fotelágy" Zavaró. Inkább írd ki rendesen, mert se nem cuki, se nem fiatalos, csak zavaró.

- "Tanárokról általában" Ezt leginkább magánvéleménynek nevezném. Azzal sincsen semmi gond, amíg nem próbálod meg másnak eladni :)

- Emiatt azt érzem, hogy a tanáros témát is sokkal alaposabban körbe lehetett volna járni, mélyebben megtárgyalni. De ugyanilyen hiányérzetem van a szállodás bejegyzésednél is.

- És akkor most végy egy nagy levegőt és olvasd el az első három bejegyzésedet egyszerre! "Csak a cuki, haverkodós tanár a jó tanár, a szállás szar és anyám is idegesítő." Biztos, hogy egy ilyen képet akarsz te adni magadról? :)

- About: Alap hiba, hogy még a (bece)nevedet se írtad le. Hát hogy szólítson így meg az olvasód? Ezen túl érdemes lenne egy pontosabb korosztályt megadni, mert azért egy gólya és egy végzős élete, problémái között elég nagy különbségek vannak. Továbbá pontosíthatnád az érdeklődési köreidet, mert az, hogy "hát az iskola meg az élet" szinte semmit nem mond. (Pl. az én életemben aktívan jelen van egy vénséges vén, allergiás kutya, akiről előbb-utóbb a blogomban is lenne szó, ami egy fontos információ azok számára, akik szeretnek mentett kutyák gazdis életén, fejlődésén olvadozni.)


Még egy dolog:

"myworldwithwords.wordpress.com doesn’t exist" Mivel nem oldottad fel a bbannablog név jelentését, egy jól csengő, értelemmel rendelkező név lehet, megjegyezhetőbb lenne a leendő olvasóid számára.


No, remélem nem vettem el teljesen a kedvedet a blogolástól :) Alapvetően lenne benne fantázia, de kellene még rajta gondolkodni, energiát fektetni bele. (Linket meg nem kapsz: nem azért, mert gonosz vagyok, hanem még nem agyaltam ki, hogy mit akarok csinálni, milyen néven, milyen témával és milyen nyelven.)

2017. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem rossz. Finomítani azt tényleg lehetne, de én is épp most kezdtem egy másik felületen, és tudom milyen nehéz...
2017. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!